Lekker pittige kip Korma
Heerlijke kip korma
De smaken uit India: ik kan er eigenlijk nooit genoeg van krijgen en deze kip korma is een top gerecht voor een snelle doordeweekse maaltijd. Het zit ramvol met smaak en de keuken gaat er heerlijk van ruiken.
Deze kip korma maakte ik ooit met een pakket van Zadina’s Kitchen maar die bestaat inmiddels niet meer. Waarschijnlijk ten onder gegaan aan de hele hoos van maaltijdleverboxen die ongeveer tegelijk met Hello Fresh op de markt werden gebracht. Het verbaasd me niet dat lang niet iedereen het overleefd heeft.
Snel op tafel
In het oorspronkelijk recept van deze kip korma werd een specifieke kruidenmix gebruikt die “geheim” was. Die kruidenmix is natuurlijk niet meer op de markt maar als je hiervoor in de plaats garam masala gebruikt zit je wel goed.
Indiase specerijen
Ik denk ook dat dit lekker zou zijn met ras el hanout, maar dat zou je even moet uitproberen. Geniet ervan!
Check ook dit recept voor een butter chicken wat ik ook een van de lekkerste recepten uit de Indiase keuken vindt.
Heerlijke kip korma
Ingrediënten
- 200 gr kippenborst
- 1 kaneelstokje
- 2 kruidnagels
- 5 gr gember
- 2 tl kurkuma
- 4 tl pittige Indiase specerijen bv garam masala
- 200 gr zoete aardappel
- 200 gr doperwten
- 125 gr creme fraiche
- 30 gr amandelschaafsel
- 10 gr korianderblaadjes
- 1 teen knoflook
- 150 ml water
- 2 el zonnebloemolie
- peper
- zout
Instructies
- Zet alle ingredienten klaar. Pel de knoflook en leg de knoflookpers klaar. Schil de gember en snij fijn. Snij de kip in blokjes van 2 cm.
- Verhit de olie in een wok of grote koekenpan en bak de kaneel en kruidnagel 2 minuten op middelhoog vuur tot ze beginnen te geuren.
- Voeg de kip toe en bak deze in 4 minuten goudbruin.
- Snij de zoete aardappel ondertussen in blokjes van ongeveer 2 cm.
- Voeg de knofolook en gember toe en bak een minuut mee met de kaneel en kruidnagel.
- Voeg de 150 ml water toe en de zoete aardappel en breng het geheel aan de kook. Zet het vuur laag, deksel erop en laat 15 minuten zachtjes koken.
- Rooster de amandelen tot ze goudbruin zijn en zet apart.
- Voeg de doperwten en de creme fraiche toe aan het mengsel en breng op smaak met zout en peper. Laat de korma nog 3 minuten op laag vuur koken. Het moet een dik lobbig geheel worden dus kijk even of je zonder deksel moet koken of juist iets extra water moet toevoegen. In mijn geval moest ik er iets water bij doen. Ook vond ik de drie minuten voor de (verse) doperwten te kort. Ik heb die iets langer gekookt
- Serveer met amandelschaafsel en grof gehakte koriander blaadjes
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend.
Aardig concept. Ik heb hun site bekeken en was nieuwsgierig naar hun foto’s. Eerlijk gezegd vallen die tegen. Jouw foto ziet er veel smakelijker uit.
O haha Margreet… Nou dank je wel! 😉
Lijkt me erg lekker. Lijkt me ook wel een interessante box voor mij omdat ik nog niet zo thuis ben in de keuken van het midden-oosten. Al zijn ze voor mij helaas wel veel te duur.
Ja het wil nog wel eens in de papieren lopen dit soort boxen….