Freekeh salade met halloumi
Deze lekkere freekeh salade maak je eenvoudig met knapperig uitgebakken halloumi, rucola en tomaatjes. Ook makkelijk om mee te nemen voor onderweg.
Freekeh salade met halloumi
Freekeh is een jonge tarwesoort, waardoor het een stuk minder gemodificeerd is als een ‘gewone’ tarwe. Het is bovendien heel lekker in een salade zoals in deze freekeh salade met halloumi. Sinds ik terug ben gekomen uit Dubai en het daar heb ontdekt lijkt het alsof iedereen ineens met freekeh aan de slag gaat. Vreemd hoe dat werkt. Of het valt me nu ineens op. Dat kan natuurlijk ook.
Met knapperig uitgebakken halloumi
De freekeh is even wat werk om te wassen en dan te koken, maar je kunt overwegen om wat extra te maken en dat dan gekookt en al in te vriezen. Overigens kun je de freekeh salade ook maken met een ander soort graan. Gebruik eens spelt of bulgur of zelfs rijst kun je voor deze lekkere salade gebruiken. Keus genoeg.
Het enige nadeel van halloumi vind ik altijd dat het enorm spettert in de pan. Ik heb het met alle soorten bakvet geprobeerd maar het blijft spetteren. Een spatscherm is dan ook wel aan te raden, maar als jij de ultieme niet spetter tip voor halloumi hebt dan hou ik me aanbevolen.
Eenvoudig
Verder is de freekeh salade heel eenvoudig. Ik combineerde het met verschillende kleuren kerstomaatjes en een handje rucola. Als dressing eenvoudig de basilicumolie en de tomaatazijn en de salade is klaar!
Freekeh salade met halloumi
Ingrediënten
- 125 gram freekeh
- 150 gram kerstomaatjes
- 100 gram halloumi
- rucola
- eventueel basilicum blaadjes
- 1 eetlepel basilicum olie
- 1 eetlepel tomaat azijn
Instructies
- Kook de freekeh volgens de aanwijzingen op de verpakking. Giet af, laat uitlekken en afkoelen,
- Snij de tomaatjes in vieren en de halloumi in blokjes
- Verhit olie in een pan en bak de halloumi snel goudbruin. Let op dit spat echt enorm, dus een spatscherm is geen overbodige luxe.
- Laat uitlekken op keukenpapier
- Doe alle ingredienten bij elkaar, schud om en besprenkel met basilicum olie en tomaat azijn
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Haha, de grillpan is inderdaad een goede oplossing 🙂 Je kan niet alles weten hé 🙂 maar die salade ziet er heerlijk uit. Ik was toevallig op zoek naar wat nieuwe gerechtjes met halloumi, dus deze probeer ik zeker uit!
Is het niet makkelijker om de halloumi op de grillplaat of pan klaar te maken? Helemaal geen olie nodig en dan heb je meteen van die mooie grillstrepen Liefs Sabine
Nou dat is zo’n goede oplossing dat ik hem eigenlijk zelf had moeten bedenken! Hahaha…. Thanks voor de tip. Ga het meteen doen volgende keer! (voel me nu een beetje blond ook hoor… :))