Mijn favoriete “fastfood” is deze heerlijke poke bowl met bloemkoolrijst. Het kost letterlijk een minuutje of 10 om te maken (en die tijd is vooral het koken van de eieren) en is altijd lekker!

Poke bowl met bloemkoolrijst | simoneskitchen.nl

Poké bowl met bloemkoolrijst

Nog niet zo heel erg lang geleden fotografeerden we het bijna uit te komen boekje van Poke Perfect met de lekkerste poké bowls. Nu is de poké bowl een fenomeen dat nog niet zo heel erg lang in Nederland rondraast, maar inmiddels zie je wel overal en nergens op social media de mooiste bowls langs komen. Tijd dus voor mijn favoriete poké bowl met bloemkoolrijst.

Poke bowl met avocado en ei | simoneskitchen.nl

Populair

Dat de poke bowl is populair is geworden vind ik ook wel terecht. Ik vind het absoluut het ultieme comfortfood én het ultieme gezonde fastfood. Ik maak het wel zonder de rijst, maar met bloemkoolrijst. Oorspronkelijk wordt de poke bowl gemaakt met sushirijst, maar ik vind het veel lekkerder met bloemkoolrijst. Bonus is bovendien dat je extra groentes naar binnen krijgt! En het is ook nog eens sneller!

Closeup van de poke bowl

Waar komt de poké bowl vandaan?

Poké bowl komt van oorsprong uit Hawaii en wordt veel gebruikt met verse vis (zalm of tonijn bijvoorbeeld, maar ook rauwe garnalen) en groente. Ik maakte hier een vegetarische variant op de poké bowl. De dressing is wel essentieel bij een goede bowl want die brengt de smaken echt samen. Hier koos ik voor een super eenvoudige dressing van mayonaise met sweet chili saus.

De bloemkoolrijst gebruik ik rauw. Ik vind dat lekkerder dan de bloemkool bakken, maar ben jij geen fan van rauwe bloemkool dan kun je het natuurlijk wel even bakken. Vooral niet te lang want dan wordt het papperig. Uiteraard is er ook niks mis mee om wel gewone rijst of sushi rijst te gebruiken.

Poke bowl met bloemkoolrijst | simoneskitchen.nl

Avocadoroosje!

Zo’n bowl vult ook behoorlijk hoor en je hebt je dagelijkse hoeveelheid groente in een keer geregeld. Puur per toeval maakte ik ook ineens zomaar mijn eerste avocadoroos! Ik dacht altijd dat dat ingewikkeld zou zijn maar dat blijkt dus supersimpel. Is ook niet meteen de meest ingewikkelde roos natuurlijk, maar toch… 🙂

Kijk ook eens naar het recept van deze poke bowl! Of wil je eens de Koreaanse bibimbap proberen?

Poké bowl met bloemkoolrijst | simoneskitchen.nl
Print recept Pin recept Bewaar als favoriet
4.75 van 4 stemmen

Poké bowl met bloemkoolrijst

Voorbereidingstijd: 15 minuten
Totale tijd: 15 minuten
Porties: 2 personen

Ingrediënten

  • 1/2 bloemkool vermalen tot rijstkorrels
  • 1/2 komkommer in kleine blokjes
  • 1 rode biet in kleine blokjes
  • 1 mango in kleine blokjes
  • 1 avocado in dunne schijfjes gesneden
  • 2 gekookte eieren
  • 3 el mayonaise
  • 1-2 el sweet chili saus let op: niet whole30 approved!

Instructies

  • Begin met het opbouwen van je bowl met de bloemkool. Dit doe je onder in een flinke kom.
  • Vervolgens beleg je de bowl met de rest van de ingrediënten.
  • Je dressing maak je door de mayo en de sweet chili saus te mengen. Doe hiervan wat in het midden van je bowl.
Gang: Hoofdgerecht
Keuken: paleo
Trefwoord: bloemkool
Auteur: Simone

Disclaimer

De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Heb je het recept gemaakt? Deel het dan op social!Vermeld @simoneskitchen of tag #simoneskitchennl!

Delen is fijn!