Noedels met broccoli, kip en gesmoord radijsblad
Weer een lekker noedelrecept. Dit keer maakte ik noedels met broccoli, gerookte kipfilet en gesmoord radijsblad.
Noedels met broccoli, gerookte kip en gesmoord radijsblad
Zoals beloofd hier weer een lekker makkelijk recept voor noedels met broccoli en kip. Ik gebruikte hier gerookte kipfilet, maar dit kun je natuurlijk ook aanpassen naar gewone kip. Of runderreepjes. Die passen hier ook prima bij.
Ben je fan van het gemak van noedels voor dagelijks gebruik check dan zeker ook de noedels met aubergine en de pittige noedels met kip die ik vorige maand al maakte.
Welke noedels je gebruikt voor dit recept van noedels met broccoli is een beetje aan jou. Ik gebruikte hier groene thee noedels, die helaas wat minder groen waren als ik had gehoopt. Maar dit is ook heerlijk met mijn favoriete soba noedels.
Radijsjes
Wat dit noedel recept een beetje bijzonder maakt is het feit dat je het radijsblad gebruikt. Als je de radijsjes gaat kopen zorg dan ook dat je vers loof erbij koopt. Dus niet een verlept bosje uitkiezen. De radijsjes serveer je bij de noedels, maar het loof bak je kort mee in de pan nadat de broccoli gaar is gestoomd.
Super lekker en zorgt ervoor dat je het radijsloof niet weg hoeft te gooien. Als je biologische radijsjes kunt vinden is dat nog beter natuurlijk. Die zijn vaak een stuk pittiger dan de supermarkt versies. Ik vind het jammer dat ze tegenwoordig vaak zo vlak smaken. Beetje pit hoort bij radijs vind ik.
Dressing
De dressing voor de noedels met broccoli bestaat eenvoudig uit een mix van rode peper, limoen, sesamolie en wat zonnebloemolie of olijfolie. Een derde van de dressing gaat door de radijsjes. Die kun je in plakjes snijden of in kwartjes. Het ziet er altijd gezelliger uit als je nog een klein stukje groen aan de radijsjes laat zitten mar dat is natuurlijk geen must.
De rest van de dressing verdeel je over de noedels met broccoli en je serveert het warm. De gerookte kipfilet snij je in plakjes en die leg je op de noedels.
Noedels met broccoli, gerookte kip en gesmoord radijsblad
Ingrediënten
- 250 gram groene thee noedels of volkoren noedels
- 400 gram broccoli
- 1 bosje radijs met loof loof gewassen
- 200 gram gerookte kipfilet biologisch
- 2 bosuitjes om te serveren
Dressing
- ½ rode peper
- 1 limoen
- 3 el sesamolie
- 2 el sesamzaadjes
- Olijfolie
Instructies
- Snijd het wit van de bosui in dunne ringetjes, het groen in schuine ringen.
- Snijd de broccoli in roosjes. Verhit een beetje olie in een wokpan en bak de roosjes broccoli met het wit van de bosui rondom bruin. Blus af met een scheutje water en doe de deksel op de pan. Laat de broccoliroosjes gaar stomen.
- Kook ondertussen de noodles volgens de aanwijzingen op de verpakking.
- Als de broccoli gaar is, schep dan het radijsloof erdoor.
- Was de radijsjes en snijd in partjes.
- Maak een dressing van fijngehakte rode peper (zonder zaadlijsten), limoenzest en -sap en sesamolie.
- Meng 1/3 van de dressing door de radijsjes.
- Giet de noodles af en meng de rest van de sesamdressing erdoor. Doe vervolgens bij de groenten en meng alles goed. Breng op smaak met peper, zout en eventueel meer limoensap en -zest.
- Rooster de sesamzaadjes kort. Snijd de gerookte kip in plakjes en serveer met de sesamzaadjes op de noodles. Serveer de radijsjes ernaast.
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.