Totale tijd15 minuten

Bietensalade met blauwe bessen

Door de bietjes en de blauwe bessen een heerlijke zoete salade en met knalgroene pistache erover ook nog een lust voor het oog!

Een lekker verrassende combinatie van bietensalade met blauwe bessen. Strooi er wat pistache nootjes overheen voor wat crunch.

Bietensalade met blauwe bessen

Bietensalade met blauwe bessen

Ik hou enorm van bietjes. Dat kun je ook wel zien als je een zoektocht doet op de site. Je komt de meest verrassende bietenrecepten tegen. Van een bietencarpaccio, naar bietenwraps tot bietenpasta en bietengazpacho. Biet heaven dus eigenlijk.

Deze bietensalade met blauwe bessen kan bijna niet eenvoudiger. Ik maakte dit oorspronkelijk met een dressing van pistache olie, maar met de prijzen van pistache tegenwoordig is olijfolie een beter alternatief. Ook niet goedkoop, maar wel nog net wat betaalbaarder dan pistache olie. Overigens kun je de bietensalade met blauwe bessen natuurlijk ook maken met avocado olie of een andere olie naar wens.

Bietensalade met blauwe bessen

Snelle bietensalade

Voor het maken van deze bietensalade heb je – uiteraard – blauwe bessen nodig. Mochten die nu niet in het seizoen zijn (want dan zijn ze echt niet lekker!) dan kun je het eventueel vervangen door ander fruit. Ik denk heel lekker ook met kersen of gewoon een appeltje erdoor.

Voor de pistachenootjes zou je ook hazelnoten kunnen gebruiken. Ziet er wat minder gezellig uit maar is zeker zo lekker. Ik gebruikte hier kant- en klaar geroosterde bietjes voor. Dat maakt de salade ook mega snel, want als je eerst de bieten nog moet roosteren dan moet je er een slordig uurtje bij optellen. Kan ook natuurlijk, maar even goed om rekening mee te houden.

Met bosuitjes

Ik vind bosuitjes hier ook lekker bij. Je zou eventueel ook een rood uitje kunnen gebruiken en dat heel even in wat azijn zetten zodat de scherpte eraf gaat. Ik ben geen fan van rauwe uien, dus ik pickle ze altijd even kort in wat (appelcider) azijn. Dat is zo’n verschil in smaak!

Maar goed, bosuitjes dus of een rood uitje. Verder is de dressing een kwestie van olijfolie mixen met wat balsamico, op smaak brengen met peper en zout en je bietensalade met blauwe bessen is klaar!

bietjes met blauwe bessen | simoneskitchen.nl
Nog geen review

Bietensalade met blauwe bessen

Kooktijd 15 minuten
Totaaltijd 15 minuten
Porties2 personen

Ingrediënten

  • 2 gekookte bietjes in blokjes
  • 150 gram blauwe bessen
  • 75 gr pistache nootjes gehakte
  • 1 bosuitje gesnipperd

Dressing

  • 3 el extra virgin olijfolie
  • 1 el balsamico
  • peper
  • zout

Hoe maak je de bietensalade met blauwe bessen

  1. Snij de gekookte biet in blokjes en meng met de blauwe bessen en de pistache nootjes.
  2. Snij de bosui in ringetjes en strooi die erover.
  3. Maak een dressing door de ingrediënten voor de dressing met elkaar te mengen en breng op smaak met zout en peper

Voedingswaarde informatie per portie:

Calorieën: 449kcal | Koolhydraten: 23g | Eiwit: 8g | Vet: 38g | Verzadigd vet: 5g | Meervoudigd onverzadigd vet: 7g | Enkelvoudig onverzadigd vet: 24g | Natrium: 5mg | Kalium: 471mg | Vezels: 6g | Suiker: 12g | Vitamine A: 256IU | Vitamine C: 11mg | Calcium: 51mg | Ijzer: 2mg

Disclaimer:

De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Categorieën:

11 gedachten over “Bietensalade met blauwe bessen”

  1. Het ziet er meer dan veelbelovend uit Simone! Super tof.. ben heel benieuwd naar het uiteindelijke resultaat. Kan niet anders dan goed komen. Succes met de laatste loodjes 😉

    Beantwoorden
  2. Ben ook heel erg benieuwd naar het eindresultaat Simone en ga het zeker bestellen…! Heb jouw eerste boek en ik bevel hem aan iedereen aan die met foodfotografie wilt beginnen of erin wilt verdiepen. Die slapeloze nachten ken ik ook, twee keer ;-). 
    En de salade lijkt me heerlijk, ziet er in ieder geval ontzettend gezond uit en natuurlijk schitterend weer. 

    Groetjes en succes,
    Naomi

    Beantwoorden
    • Ik hoop het natuurlijk van harte… Wordt het nou minder bij je derde boek? 🙂 Ik kan me trouwens niet herinneren dat ik hetzelfde gevoel had bij mijn Fotografieboek… Zal toch echt wel anders zijn een kookboek. Dat blijkt dan weer…

      Beantwoorden
  3. Dit boek wordt zeker toegevoegd aan mijn verzameling kookboeken, al is het alleen maar voor de inspiratie en prachtige foto’s! Adem in, adem uit…komt helemaal goed! :)) x

    Beantwoorden
  4. Wat ziet je boek er mooi uit! Ik ben wel benieuwd hoor! En een feestje hoort er gewoon bij, je maakt niet elke week een mooi kookboek. Liefs sabine

    Beantwoorden

Plaats een reactie

Recept rating




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Over Simone

Foodfotograaf | Food- en travelblogger | Receptontwikkeling |

Houdt van groentes en wil zoveel mogelijk verschillende soorten op tafel zetten. Ik wil jou inspireren om eens aan de slag te gaan met diverse groentes én fruit. Kies eens voor minder bekende soorten. Ik laat je zien wat je ermee kunt!