5 van 1 stem
Totale tijd15 minuten

Orzo salade met komkommer en tomaat

Een pastasalade vind ik altijd heerlijk om te maken op warme dagen. Het is ideaal om restjes groente uit de koeling op te maken en lekker fris. Deze orzo salade met komkommer is super eenvoudig, maar je kunt er desgewenst ook andere groentes doorheen doen of serveer het met feta of geitenkaas voor wat meer vulling.

Deze orzo salade met komkommer is zo’n ideale salade voor warme dagen. Lekker fris, lekker veel groente en ook nog eens zo klaar. Orzo wordt trouwens ook wel risoni genoemd. Het ziet eruit als een uit de kluiten gewassen rijstkorrel, maar het is gewoon pasta. Verwarrend? Een beetje. Lekker? Absoluut.

Ik maakte deze salade met komkommer, tomaat, doperwtjes, radijs en sla. Daardoor zit er lekker veel groente in en heb je meteen een fijne lunch of lichte avondmaaltijd. En zoals met bijna elke pastasalade kun je er ook prima je koelkastrestjes in kwijt.

Tip van Simone

Tip van Simone

Wil je deze orzo salade met komkommer meenemen als lunch? Bewaar de sla dan apart en meng die er pas vlak voor het eten door. Anders heb je aan het einde van de ochtend iets wat meer op verlepte confetti lijkt dan op knapperige sla.

Risoni salade met tomaat

Recept ingrediënten

Voor deze frisse orzo salade heb je maar een paar simpele ingrediënten nodig. Check altijd de exacte hoeveelheden en ingrediënten in de receptkaart hieronder.

  • Orzo – ook wel risoni genoemd. Dit is een kleine pastasoort die qua vorm op rijst lijkt. Kun je geen orzo vinden, dan kun je eventueel een andere kleine pastasoort gebruiken.
  • Komkommer – zorgt voor lekker veel frisheid en crunch. Ik snijd hem graag in lange repen, maar blokjes kunnen natuurlijk ook.
  • Kerstomaatjes – zoete tomaatjes passen perfect bij de frisse komkommer. Gewone tomaat kan ook; verwijder eventueel wat van het vocht en de zaadlijsten.
  • Doperwtjes – makkelijk én nog wat extra groente. Die kunnen de laatste paar minuten gewoon met de orzo meekoken.
  • Radijs – geeft de salade een licht pittige smaak en extra knapperigheid. Niet jouw ding? Laat ze dan gewoon weg of vervang ze door paprika.
  • Sla – ik gebruikte kropsla, maar veldsla, rucola of gemengde bladsla werkt net zo goed.
  • Mosterdcress of tuinkers – lekker fris en pittig als topping.
  • Parmezaanse kaas – optioneel, maar wel erg lekker. Feta of zachte geitenkaas zijn hier ook goede alternatieven.
Risoni salade met tomaat

Voor de dressing

De dressing maak je van pesto, Griekse yoghurt, citroensap, peper en zout. Door de yoghurt wordt hij lekker romig zonder dat de salade meteen zwaar wordt.

Je kunt de Griekse yoghurt ook vervangen door gewone volle yoghurt of een plantaardige variant. Groene pesto werkt hier het lekkerst, maar met een rode pesto krijg je meteen een heel andere salade. Wil je de dressing wat voller dan kun je ook een lepel mayonaise erdoor doen.

Meer groente toevoegen

Deze salade bevat al behoorlijk wat groente, maar meer kan natuurlijk altijd. Paprika, courgette, groene asperges of fijngesneden rauwe broccoli passen er bijvoorbeeld prima bij.

Heb je geroosterde groente over van de avond ervoor? Ook die kun je erdoor mengen. Zo wordt de salade iedere keer net even anders en hoef je minder weg te gooien.

Voor een wat stevigere maaltijd kun je feta, geitenkaas, kikkererwten, kip of tonijn toevoegen.

Orzo salade bewaren

De orzo salade met komkommer kun je ongeveer 2 dagen afgedekt in de koelkast bewaren. Bewaar de sla en liefst ook de dressing apart als je de salade vooraf maakt. Zo blijft alles een stuk frisser en knapperiger.

Kan de orzo salade in de vriezer?

Dat raad ik niet aan. Vooral komkommer, tomaat, radijs en sla worden na het ontdooien waterig en slap. De gekookte orzo zelf kun je eventueel wel invriezen en later gebruiken om een verse salade mee te maken.

FAQ Orzo salade met komkommer

Eigenlijk is er voor dit recept geen verschil. Het zijn twee namen voor dezelfde kleine, rijstvormige pasta. Op verpakkingen kom je tegenwoordig vooral de naam orzo tegen. Grappig weetje; in Griekenland heb je een vergelijkbare pastasoort. Die wordt daar kritharáki genoemd, maar is nagenoeg hetzelfde.

Voor een koude pastasalade is dat handig. Je stopt daarmee het kookproces en de orzo koelt sneller af. Laat hem daarna wel goed uitlekken, anders wordt je dressing te waterig.

Ja. Meng de orzo alvast met de stevige groente zoals komkommer, tomaat, doperwtjes en radijs. Bewaar sla, toppings en eventueel de dressing apart en voeg die vlak voor het serveren toe.

Parmezaanse kaas is lekker, maar feta of zachte geitenkaas passen er minstens zo goed bij. Met feta krijgt de salade meteen een wat meer mediterrane smaak.

Zeker. Paprika, gegrilde courgette, spinazie, rucola, groene asperges of broccoli zijn allemaal lekker. Het is juist een fijn recept om restjes groente mee op te maken.

Meer pastasalades

Bekijk Orzo salade met geitenkaas
Orzo salade met geitenkaas

Orzo salade met geitenkaas

Bekijk Orzo salade met halloumi
Koude pastasalade met halloumi

Orzo salade met halloumi

Bekijk 8 x koude pastasalade recepten
recepten met doperwten en koude pastasalade

8 x koude pastasalade recepten

Bekijk Griekse pastasalade
Griekse pastasalade

Griekse pastasalade

Risoni salade met tomaat
5 van 1 stem

Orzo salade met komkommer en tomaat

Voorbereidingstijd 15 minuten
Totaaltijd 15 minuten
Porties1 persoon

Ingrediënten

  • 50 gr orzo
  • 50 gr doperwtjes
  • 1/2 komkommer in repen
  • 4-5 kers tomaatjes
  • 2-3 radijsjes
  • sla naar keuze
  • 1 el mosterdcress deze hadden we zelf gekweekt. Tuinkers kan ook

Dressing

  • 1 el pesto
  • 2-3 el Griekse yoghurt
  • 1 citroen
  • zout
  • peper
  • parmezaanse kaas optioneel

Instructies

  1. Breng water met zout aan de kook en bereid je orzo volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking. Voeg de bevroren erwtjes op het laatste moment aan de pasta toen en kook dit de laatste twee minuten even mee. Giet af, spoel met koud water en laat afkoelen en uitlekken.
    50 gr orzo, 50 gr doperwtjes
  2. Snij de komkommer in lange repen, snij de tomaatjes in vieren of door de helft en snijd je de radijs in dunne plakjes
    1/2 komkommer, 4-5 kers tomaatjes, 2-3 radijsjes
  3. Maak een dressing met de yoghurt, pesto, citroensap en voeg zout en peper naar smaak toe.
    1 el pesto, 2-3 el Griekse yoghurt, 1 citroen, zout, peper
  4. Meng de orzo met de groentes en voeg een paar eetlepels van de dressing toe. Meng goed en proef of er nog meer bij moet.
  5. Doe wat salade blaadjes in een schaal en voeg de risoni eraan toe. Maak af met wat mosterdcress of tuinkers en een beetje geschaafde parmezaan.
    sla naar keuze, 1 el mosterdcress, parmezaanse kaas

Voedingswaarde informatie per portie:

Calorieën: 365kcal | Koolhydraten: 63g | Eiwit: 16g | Vet: 7g | Verzadigd vet: 1g | Meervoudigd onverzadigd vet: 1g | Enkelvoudig onverzadigd vet: 0.1g | Cholesterol: 3mg | Natrium: 172mg | Kalium: 796mg | Vezels: 9g | Suiker: 12g | Vitamine A: 1151IU | Vitamine C: 99mg | Calcium: 139mg | Ijzer: 3mg

Disclaimer:

De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Categorieën:
5 from 1 vote (1 rating without comment)

Plaats een reactie

Recept rating




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Over Simone

Foodfotograaf | Food- en travelblogger | Receptontwikkeling |

Houdt van groentes en wil zoveel mogelijk verschillende soorten op tafel zetten. Ik wil jou inspireren om eens aan de slag te gaan met diverse groentes én fruit. Kies eens voor minder bekende soorten. Ik laat je zien wat je ermee kunt!