Weer een lekker nieuw weekmenu staat voor je klaar. Met deze week gegrilde garnalen (voor het geval de zon gaat schijnen) een heerlijke limoencake, smashed tortilla burger en karbonade met rabarber.
Ik moet eerlijk bekennen dat ik wat te vroeg was met de rabarber recepten vorige maand. In mijn hoofd kon dat gerust al vanaf maart, maar natuurlijk was er niks te vinden in de winkels. Hopelijk kun je nu wel die mooie roze stengels vinden!
Weekmenu 28
Het nieuwe weekmenu staat weer voor je klaar met een aantal lekkere en zomerse gerechten, waaronder een monchoutaart met kersen (zo lekker!), kipsate salade en een heerlijke groente pannenkoek met prosciutto en burrata. Makkelijk en lekker zomers!
Maandag
Salades
• 15 min
Mango salade met avocado
Hou je net zoveel van mango als ik, dan is deze mango salade met avocado op jouw lijf geschreven. Heerlijk als lichte lunch maar kan ook prima als bijgerecht voor bij de volgende barbecue.
bekijk recept
Dinsdag
Aziatisch
• 25 min
Dan dan noedels
Lekker makkelijk gerecht, ideaal voor door deweeks
bekijk recept
Woensdag
Salades
• 1u 20 min
Kipsaté salade
Hou je van kipsaté maar wil je het toch wat gezonder maken? Voeg lekker veel groente toe en maak er een kipsaté salade van! Heel flexibel en makkelijk aan te passen naar wens.
bekijk recept
Vrijdag
Pasta
• 20 min
Pasta gorgonzola
Romig, makkelijk om te maken en echt een van mijn favoriete pasta recepten. Pasta gorgonzola. Voeg naar wens andere groente toe.
bekijk recept
Zaterdag
Salades
• 15 min
Komkommersalade
Hou je van komkommer dan wil je deze komkommersalade een keer geprobeerd hebben. Het is super eenvoudig om te maken, heerlijk met de pindadressing en perfect als bijgerecht bij een barbecue of lichte lunch.
bekijk recept
Zondag
Koek en gebak
• 4u 30 min
Monchoutaart met kersen
Veel lekkerder wordt het niet; deze monchoutaart met kersen is perfect voor het kersenseizoen en niet ingewikkeld om te maken. Hou wel rekening met het feit dat het goed op moet stijven.
bekijk recept