Op zoek naar een warm, kruidig en feestelijk ontbijt recept voor het najaar? Deze wentelteefjes met speculaas en romige vanillesaus zijn perfect voor Sinterklaas, kerst of elke cozy zondagochtend. Het knapperige van de speculaaskruimels in combinatie met zachte, goudbruine wentelteefjes maakt dit gerecht onweerstaanbaar.
Inhoudsopgave
Mijn wentelteefjes tip
Zodra het speculaasseizoen begint (en eerlijk: dat is tegenwoordig al in augustus…), kan ik niet wachten om ermee te bakken. En geloof me: wentelteefjes met speculaas zijn een gouden combinatie. Voor de topping kun je gestampte kruidnoten, Bastognekoeken of gewone speculaasjes gebruiken, gewoon wat je in huis hebt.
Recept ingredienten
- (oud) brood – het lekkerste voor dit wentelteefjes recept is het om rozijnenbrood te gebruiken, maar het kan met elke soort brood. Zorg dat het niet te vers is.
- kruidnoten – gebruik voor de crunchy topping kruidnoten, speculaasjes of iets als bastognekoek.
- vanillevla – wij maakten hier zelf vanillesaus bij, maar dit is ook heerlijk met vanillevla uit een pak of custard
- eieren – om de mix te maken gebruikte ik 3 eieren. Die gaan niet allemaal op. Ligt er ook aan hoeveel wentelteefjes je van plan bent te maken
- melk – ik gebruikte volle melk, maar een plantaardige variant is ook prima
- kaneel en koekkruiden
Vanillesaus (of snelle variant)
Wij maakten een zelfgemaakte vanillesaus voor dit recept, en dat is natuurlijk extra luxe en lekker. Geen tijd of geen zin? Serveer de wentelteefjes dan met vanillevla (of custard). Minstens zo goed én binnen 10 seconden geregeld.
Voor een extra decadente twist: voeg een bolletje vanille-ijs of een toef slagroom toe. Je bent tenslotte aan het genieten, toch?

Wanneer maak je deze wentelteefjes?
Hoewel dit recept perfect past bij Sinterklaas ontbijt ideeën, hoef je echt niet te wachten tot 5 december. Je kunt speculaas het hele jaar door kopen, en het is zonde om deze traktatie te bewaren voor één maand per jaar.
De kruidnoten kun je 1-op-1 vervangen door speculaas als Sinterklaas al voorbij is. Net zo lekker!
Welk brood is het beste?
Ik gebruik hier het liefst rozijnenbrood zonder spijs: lekker zacht, zoet en het bakt mooi krokant. Brood met spijs kan ook, maar verbrandt sneller in de pan. Let dus goed op bij het bakken.
Andere goede opties: witbrood, brioche, suikerbrood of oud kerstbrood. En ja, het bakken in roomboter maakt écht verschil. Het geeft die heerlijke smaak die deze speculaas wentelteefjes nog lekkerder maakt. In olie bakken kan, maar de magie zit ‘m in boter.
FAQ wentelteefjes recept
Je kunt de wentelteefjes 1 dag van tevoren bakken en bewaren in de koelkast. Warm ze vlak voor het serveren kort op in de pan, oven of airfryer. De topping (speculaaskruimels) voeg je pas op het laatst toe, zodat deze knapperig blijft.
Speculaaskruiden zijn de basis, maar een extra snuf kaneel past er perfect bij. Wil je meer variatie? Voeg een klein beetje nootmuskaat of kardemom toe. Oók heel lekker.
Rozijnenbrood zonder spijs is ideaal. Het geeft een lekkere, lichtzoete smaak door de rozijnen en bakt mooi goudbruin. Brioche, suikerbrood of oud witbrood werkt ook goed. Brood met spijs kan, maar verbrandt sneller in de pan.
Experttip
Snijd je brood een dag van tevoren en laat de plakken even drogen (of rooster ze kort in de oven). Licht droog brood neemt het specerijenmengsel beter op, waardoor je wentelteefjes voller van smaak worden én minder snel zompig worden.
Meer wentelteefjes :
- Zomerse wentelteefjes met aardbeien en ricotta
- Wentelteefjes met banaan en chocola
- Vegan wentelteefjes
- Oliebol wentelteefjes
- Basisrecept wentelteefjes
Wentelteefjes met speculaas
Ingrediënten
- 3 eieren
- 250 ml volle melk
- 3 tl kaneelpoeder
- 3 tl speculaaskruiden
- Rozijnenbrood of oud Kerstbrood liefst ongesneden
- 50 gr Kruidnoten als deze te krijgen zijn, tegenwoordig van augustus t/m december volgens mij
- Vanillevla
Instructies
- Snijd van het brood een paar mooie dikke plakken.
- Pak een kom waar de plakken brood straks inpassen.
- Klop in de kom de eieren los en roer hierna de melk, suiker en specerijen erdoorheen.
- Als de suiker in het mengsel is opgelost, haal je de plakken brood door het mengsel heen.
- Zorg dat het brood goed is doordrenkt en zet naast het gasfornuis klaar om te bakken.
- Ondertussen ruim boter smelten in een grote koekenpan.
- Wanneer de boter gesmolten is, draai je het vuur onder de pan even laag en legt 1,2 of 3 (als je een grote pan hebt of kleine sneetjes brood) geweekte plakken brood in de pan.
- Druk de plakken brood even met de spatel tegen de hete pan aan, zodat het mengsel heel kort is gestold. Dit is een kwestie van een paar seconden. Dan draai je ze met de spatel om en zet het vuur weer op standje midden.
- Na één of twee minuutjes op iedere kant bakken zijn ze klaar.
- Hak de kruidnootjes even fijn met een mes of doe desnoods in de blender.
- Wanneer de kruidnootjes niet te krijgen zijn, is een pak Bastognekoeken ook een goed alternatief om een krokant laagje aan het gerecht mee te geven.
- Serveer met een lekkere vanillasaus of vanillevla.
Voedingswaarde informatie per portie:
Disclaimer:
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Erg leuk geschreven, dude 😉 Goed plan ook om die Pietendiscussie in de blender te mikken!
Ja. Ben ook echt klaar met die onzin discussies die alleen maar geld kosten en een hoop (kinder)plezier bederven.
Voor je het weet wordt zwart geld ook gewoon wit, heeft een zwartkijker een roze blik en moet ik verplicht melk bij mijn koffie bestellen, want om een bakje zwarte koffie vragen is dan discrimineren.
Lekker ophouden met dit gezever en diezelfde energie richten op het uit de wereld helpen van hongersnood of enge ziektes.
Wentelteefjes is m’n liefste lievelings ontbijt! En deze lijken me helemaal goddelijk!
Ik zeg: “Lekker genieten, dan!”
Wat een leuk idee om wentelteefjes te maken met rozijnen- of Kerstbrood! Ik heb in mijn jeugd wel duizenden wentelteefjes gemaakt, maar nooit met rozijnenbrood. Dat ik daar nooit zelf op ben gekomen zeg… Het moet gruwelijk lekker smaken! Thanks, die ga ik onthouden!
Graag gedaan. Enne… laat jouw ‘dude’ die wentelteefjes eens maken. Op de een of andere manier smaken ze altijd nóg lekkerder als een ander ze voor je maakt 😉