Totale tijd1 uur

Kersttulband met kastanje- en speltbloem

De ultieme kerstsmaken komen in deze heerlijke kersttulband met kastanje en spelt naar voren. Serveer de tulband met cranberrysaus voor het ultieme feestelijke kerstdessert.

Kersttulband | simoneskitchen.nl

Kersttulband met kastanje & spelt

Om te beginnen even een ps-je. Ik had ergens besloten dat het een goed idee was om deze tulband te overgieten met icing én met cranberry compote, maar zoals je ziet wordt dat nogal een kliederboel. Dat wil niet zeggen dat het niet lekker is overigens, maar hou er rekening mee als je de kersttulband met kastanje wilt serveren dat het handiger is om dit per bordje te doen en niet over de hele tulband heen.

Kerst tulband met cranberries | simoneskitchen.nl

Met kastanjemeel

Deze tulband maakte ik met kastanjemeel en speltmeel. Kastanjemeel is nogal klonterig dus zorg dat je het zeeft voor je het door het beslag doet om klontjes te voorkomen. Ik combineer het met speltmeel voor het lekkerste resultaat. Wil je geen spelt gebruiken dan kun je dat eventueel vervangen voor gewone bloem.

Ik maakte natuurlijk al ontelbaar veel tulbanden ondertussen. Zo is daar mijn tulband met noten en marsepein, de tulbandjes met speculaas en marsepein (ik ben dol op marsepein. Haha!) en de kersttulbandjes met zuidvruchten van vorig jaar. Het is zo erg dat ik denk dat ik misschien maar eens moet stoppen met tulbandvariaties maken.

Kersttulband met kastanje en speltbloem | simoneskitchen.nl

Deze kersttulband met kastanje is echter toch weer net anders dan de anderen. Ik deed er lekker veel noten in en rozijnen, maar je kunt er ook gedroogde cranberries in doen. De tulband is het allerlekkerste als je het serveert met een flinke klodder slagroom en cranberrysaus. Hoe lekker is dit wel niet?

Kersttulband met kastanje en speltbloem | Simoneskitchen.nl
Nog geen review

Kerst tulband met cranberry en kastanje en speltbloem

Voorbereidingstijd 15 minuten
Kooktijd 45 minuten
Totaaltijd 1 uur

Ingrediënten

  • 200 gr kastanjebloem
  • 300 gr spelt bloem
  • 250 gr suiker
  • 16 gr bakpoeder
  • 300 ml Griekse yoghurt
  • 150 ml karnemelk
  • 190 ml cranberry compote
  • 250 gr ei
  • 250 gr boter gesmolten en een beetje afgekoeld
  • 2 tl kaneel
  • 1 tl kardemom
  • 1 tl gember
  • 100 gr rozijnen
  • 50 gr walnoten
  • 50 gr hazelnoten

topping

  • Cranberry compote
  • Icing gemaakt van poedersuiker met een beetje water

Benodigdheden

Instructies

  1. Verwarm de oven voor op 180 C.
  2. Mix alle droge ingredienten (alle bloemsoorten, suiker, kaneel, kardemom, gember, bakpoeder) bij elkaar in een kom en meng dit goed door.
  3. Doe de yoghurt, de karnemlk, cranberry compote en het ei bij elkaar en meng dit goed door. Voeg dit mengsel bij je bloemmix en meng het met een pollepel door elkaar. Overklop het niet, zodra het gemengd is, is het goed. Voeg de gesmolten boter er aan toe en roer dit goed door tot het gemengd is.
  4. Voeg aan je deegmengsel de gehakte walnoten en hazelnoten toe en de rozijnen.
  5. Vet je tulband goed in met boter, bestrooi dit met bloem en klop de overtollige bloem eruit. Stort je deeg in de vorm en zet hem in de oven. Kijk na 45 minuten even of het al gaar is met een houten prikker. Zo niet, dan doe je hem nog even terug voor een paar minuten.
  6. Mocht de bovenkant te donker worden dan kun je hem voor de laatste minuten afdekken met aluminiumfolie.
  7. Zodra de cake gaar is haal je hem uit de oven, laat het vijf minuten afkoelen en stort dan uit op een cakerek om hem volledig af te laten koelen.
  8. Voor de bovenkant heb ik cranberry compote gebruikt en daaroverheen icing (poedersuiker en een klein beetje water) Maar je kunt hier gebruiken wat je leuk vind natuurlijk.

Disclaimer:

De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Categorieën:

9 gedachten over “Kersttulband met kastanje- en speltbloem”

  1. Dank voor je snelle reactie Simone ! We hebben hem nog niet geproefd, moet hem eerst nog “opleuken” én foto’s maken . Maar ik verwacht het wel hoor, heb een likje van het beslag geproefd en dat smaakte echt naar de herfst dus lekker. ?

    Beantwoorden
  2. Hoi  Simone, ik ben een lijstje aan het maken wat ik wil gaan bakken voor Kerst én natuurlijk zitten daar recepten van jou bij ! Nu heb ik deze al in de oven staan – bijna een uur en begint nu een beetje gaar te worden. Gebuik jij je hetelucht oven of boven-onderwarmte bij je recepten ? Ik hen hem nu op boven-onderwarmte staan op 180 graden . 
    Groetjes ?

    Beantwoorden
  3. Leuk! Ik hoop dat je het wat vindt 😉 Ik fotografeer pas sinds maart, maar heb laatst een lens gekregen waar ik eindelijk een beetje tevreden mee ben. Al heb ik vaak nog steeds geen flauw idee wat ik aan het doen ben als ik aan het fotograferen ben 😉

    Beantwoorden
  4. Hoi Simone,

    Na een zoekopdracht voor ‘Bundt’ op Foodgawker kwam ik bij jou uit. Echt een supermooi blog! Ziet er super uit! Ik heb zelf sinds maart een food blog (in het Engels) en ik heb momenteel een warme tulband in mijn keuken staan die nog gekiekt moet worden, dus ging ik even Foodgawker op om inspiratie op te doen 😉

    Oh trouwens, ik vind die bovenste foto juist het mooiste! Vind de compote totaal niet op bloed lijken 😉 Ik dacht eerlijk gezegd dat het candy cane frosting was of zoiets, vanwege het wit en het rood!

    Beantwoorden
    • Dank je wel Nila! Ja leuk he tulband… 🙂 Ben er gek op… En ben blij dat je de foto mooi vind. Ik vond hem echt uhm… beetje rood! Haha… Ik ga straks jouw blog ook eens bekijken en ben benieuwd naar je tulband!

      Beantwoorden
  5. Ok. Ok. Ik heb gezegd dat het ‘wel’ meeviel. 35 euro. Maar om nu gelijk hier neer te zetten dat ze ook online te verkrijgen zijn… Dat is wel heel erg! Hahahahaha

    Beantwoorden

Plaats een reactie

Recept rating




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Over Simone

Foodfotograaf | Food- en travelblogger | Receptontwikkeling |

Houdt van groentes en wil zoveel mogelijk verschillende soorten op tafel zetten. Ik wil jou inspireren om eens aan de slag te gaan met diverse groentes én fruit. Kies eens voor minder bekende soorten. Ik laat je zien wat je ermee kunt!