Broodpudding recept met blauwe bessen
Deze broodpudding met blauwe bessen heeft een paar van mijn favoriete smaken in een compact jasje. Heerlijk met brioche of met oud brood.
Broodpudding met blauwe bessen en lemon curd
Je kunt misschien denken dat ik het nummer van Donna Hay heb uitgekozen puur en alleen om het feit dat er een enorme hoeveelheid broodpudding in staat. Het zou best een goede reden zijn , dat is zeker maar het was hem niet… Tot ik de eerste proefde; broodpudding met blauwe bessen en lemon curd…. Goddelijk lekker!! Maar ik ben dan ook wel een broodpudding fan.
Ik had zoals gebruikelijk weer teveel gemaakt en een gedeelte naar de buren gebracht. Daar kreeg ik te horen dat de buurmeisjes het niet lekker vonden, maar de buurvrouw des te meer. Zou het de lemon curd kunnen zijn? Het is vrij zurig/zoet natuurlijk, maar ik hou ervan.
Brioche
Het recept gaf aan dat de broodpudding met blauwe bessen met brioche gemaakt moest worden en dat is van zichzelf natuurlijk al behoorlijk zoet. Misschien is het beter om het met gewoon brood te doen, want de lemoncurd heeft natuurlijk al de nodige suiker. Maar wat voor brood je ook gebruikt het is toch wel lekker.
Broodpudding everywhere
Inmiddels heb ik van Donna Hay de nodige andere broodpuddingrecepten uitgeprobeerd maar deze broodpudding met blauwe bessen blijft toch wel een van mijn favorieten. Afhankelijk van het seizoen varieer ik met ander fruit. Die blauwe bessen zijn heerlijk, maar niet altijd verkrijgbaar.
Een van mijn andere favorieten is de broodpudding met mandarijn, maar ook de hartige broodpudding met zuurdesem is een must try. Je kunt de hoeveelheden heel precies afmeten maar tegenwoordig giet ik er gewoon wat bij en het gaat altijd goed. Haha…
Maar volg vooral de hoeveelheden hieronder. Je denkt waarschijnlijk op gegeven moment dat je teveel vulling en vloeistof hebt, maar onthoud dat de brioche enorm veel vocht opneemt. De korstjes aan de bovenkant worden extra krokant als je er wel vloeistof overheen giet, maar ze er net bovenuit laat piepen.
Ik vind de broodpudding net vers en warm uit de oven onwaarschijnlijk lekker. Maar ook de volgende dag is het iets wat ik nog best koud kan eten. Gezond is het zeker niet, maar het is wel het ultieme toetje voor mij!
Broodpudding met blauwe bessen en lemon curd
Benodigdheden
- ovenschaal
Ingrediënten
- 500 ml slagroom
- 3 eieren
- 75 gr suiker
- 2 tl vanille extract
- 510 gr lemoncurd
- 250 gr brioche dun gesneden
- 250 gr blauwe bessen
- 2 el suiker
Instructies
- Verwarm de oven voor op 180 C. Verwarm de room in een medium pan tot het net aan de kook komt. Verwijder van het vuur en zet aan de kant. Doe de eieren, suiker en vanille in een kom en klop om dit te combineren. Voeg geleidelijk de room toe terwijl je goed klopt. Zet apart.
- Lepel 1/4 cup van de lemon curd in de bovem van elke bakvorm (goed ingevet of bekleed met bakpapier) die je wilt gaan gebruiken. Smeer de plakken brioche in met de rest van de lemon curd. Verdeel de brioche over de ovenschaal of schalen en giet het roommengsel eroverheen. Doe de blauwe bessen erop en besprenkel met de witte suiker. Zet de schalen op een bakplaat en laat dit 5-10 minuten staan. Bak het 15-20 minuten tot goudbruin en gaar. Laat het 10 minuten staan.
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
OMG ik heb nog nooit broodpudding gegeten. Nog nooit! En zo te zien valt er écht iets te missen. Die ga ik binnenkort op vakantie maken…
Echt doen hoor Chris! Ik ben officieel verslaafd…:)
Jullie eten elke dag toch wel heel lekkere dingen.
En ze zien er ook nog eens prachtig uit.
Nou niet elke dag hoor… Maar we doen ons best!
Ook ik heb nog nooit broodpudding gegeten. Het staat al tijden op mijn to-cook lijstje maar het komt er steeds niet van.
Het moet er toch snel maar eens van komen, en deze maakt dan een hele goede kans 😉
Ja echt maken Brenda! Zoooo lekker!
Hi Simoon, ik ben de broodpudding aan het maken 🙂
In het begin van het recept staat dat je 1/4 van de lemon curd moet gebruiken, en daarna wordt het niet meer genoemd. Ik ga er vanuit dat ik de reset van de lemoncurd tussendoor ook in het recept werk. Maar misschien is het handig als je het erbij zet.
Ik laat je weten of het in de smaak is gevallen (moet wel!) 🙂
O dat is stom. Ik ga het even nakijken. Ja in principe doe je de lemoncurd op de bodem en daar steek je het brood in. Omdat ik het zo lekker vind smeer ik de brioche er meestal ook nog mee in. Ben benieuwd hoe is ie geworden. Neem aan dat ie inmiddels wel af is!
Hij is inmiddels al op. We konden niet wachten tot na het eten 😉
Ik heb het brood nu inderdaad ook een beetje ingesmeerd. Het was heerlijk!
Als ik dit zo zie snap ik echt niet dat ik nooit broodpudding op heb. Jee, wat ziet dit er lekker uit. Ik loop echt te verlekkeren voor het beeldscherm haha. Ik wil dit weekend iets gaan maken voor Pasen en had al ideeën, maar dit ziet er ook weer TE lekker uit, ooooh lastig!
En anders kom ik wel een keer bij jou een stukje eten 😉
Dat is goed! Ik moet er nog 6 maken als ik me niet vergis! Hahaha… Dus je bent van harte welkom!
Ok. Ok. Ik offer me wel op hoor! Als ze het niet zo lekker vinden eet ik het wel! Deze was lekker. Heel lekker!
Ja echt he…. Veel te lekker…:)