Bramencobbler met nectarines

Bramencobbler
Deze bramencobbler met nectarines is heerlijk om warm uit de oven te eten of serveer het als dessert of als ontbijt. Je kunt er alle kanten mee uit!
Wat is een cobbler?
Een cobbler is typisch zo’n woord wat echt niet zo makkelijk te vertalen valt in het Nederlands. De letterlijke vertaling van het woord betekent schoenmaker. Een bramenschoenmaker klinkt echter toch wel een tikkeltje verwarrend.
Het is een gerecht waarbij traditioneel een fruitvulling afgedekt wordt door een deeg of beslag en dan in zijn geheel wordt gebakken. Het soort topping verschilt van een crumble vandaar dat de naam anders is. En in theorie niet met elkaar te verwarren valt.
Waar komt de naam cobbler vandaan?
Ook hier zijn de meningen verdeeld, zoals wel vaker met de oorsprong van culinaire termen. Cobbler is waarschijnlijk afgeleid van cobbled, doordat de bovenkant er uit ziet als ‘cobbled stones’ Een beetje vergelijkbaar met onze kinderkopjes als het ware.

Bramencobbler met nectarines
In het overzicht met de 7 lekkerste recepten met bramen had ik al beloofd dat deze er snel aan zou komen. En hier is ie dan. Het bramenseizoen is natuurlijk nog in volle gang dus dit is het moment om deze bramencobbler te maken. Het is een makkelijk recept en bovendien glutenvrij.
In combineerde de bramencobbler in dit geval met nectarine’s. Dat is natuurlijk optioneel. Je kunt er ook voor kiezen om alleen bramen te gebruiken of je kunt de nectarines vervangen voor perziken of een ander fruit naar keuze.
Ik vind persoonlijk de combinatie van de bramen met de nectarines een heerlijke. Maar zoals gezegd pas het aan naar jouw smaak of naar het seizoen.
Topping
De topping voor de bramencobbler maakte ik met amandelmeel en dit meng je vervolgens met kokosolie, specerijen en wat zout. Een klein beetje ahornsiroop zorgt voor het zoet. Wil je liever geen amandelmeel gebruiken dan kun je de topping van de bramencobbler ook maken met fijn chufameel.
Bramencobbler met nectarines
Ingrediënten
- 400 gr bramen
- 2 nectarine’s pit verwijderd in stukjes
- 1 el arrowroot
- 3 el ahornsiroop
- 2 el citroensap
- 1 tl vanille
Topping
- 110 gr amandelmeel
- 3 el kokosolie gesmolten
- 4 el ahornsiroop
- 1 tl kaneel
- ¼ tl zout
- ½ tl kardemom
- Serveer met: kokosyoghurt
Instructies
- Verwarm de oven voor op 180˚C.
- Doe de bramen, nectarine-stukjes, arrowroot, ahornsiroop, citroensap en vanille in een kom en meng dit even door.
- Schep over in een ovenschaal van ongeveer 22 cm rond.
- Maak de crumble topping door de ingredienten hiervoor te mengen en verdeel schepjes hiervan over je bramenmengsel. Het hoeft niet helemaal bedekt te zijn.
- Zet in de oven voor ongeveer 30 minuten of tot goudbruin en gaar.
- Serveer koud of warm met ijs of vanille yoghurt.
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend.
Yum!!
Ik hoop dat je straks met een wintervariant over de brug komt 🙂
Haha. Nou wie weet! Kan er nog wel wat variaties mee bedenken!