Chocolademousse is een van mijn favoriete makkelijke toetjes om te maken. Altijd fijn als je een dessert hebt wat je al van tevoren helemaal klaar kunt maken. Deze makkelijke chocolademousse zonder ei heeft bovendien slechts 2 ingrediënten! En zonder rauw ei, dus geschikt voor iedereen!
Inhoudsopgave
Waarom je dit recept wilt maken
Wie houdt er nu niet van chocola? (ok uitzonderingen daar gelaten) Dit makkelijke recept voor chocolademousse maak je met slagroom en chocola. En dat is alles. Je kunt uiteraard nog wel optioneel meer toevoegen, maar makkelijker dan dit wordt het niet! En doordat je geen rauwe eieren gebruikt, is het geschikt voor iedereen; zwangeren en kinderen inbegrepen!
Recept ingredienten
- slagroom – wil je dit vegan maken dan is er tegenwoordig ook best goede plantaardige slagroom te vinden van onder andere Blueband.
- chocola – ik heb dit gemaakt met pure chocola van 60% cacao. Je kunt ook andere chocola gebruiken, maar ik vind te puur niet lekker. Gebruik je wel andere chocola dan kan het zijn dat de verhouding chocola vs slagroom anders moet zijn.
- kaneel – ik vind een schepje kaneel lekker erdoor, maar dat is geheel optioneel. Je kunt ook nog wat vanille toevoegen en eventueel nog wat suiker aan de slagroom als je van zoet houdt. Ik serveer de chocolademousse ook altijd nog met wat gezoete slagroom erop.
Hoe maak je de chocolademousse zonder ei?
Stap 1: Smelt de chocola
Smelt de chocola au bain marie en zorg dat de kom het water niet raakt in het pannetje. Zodra het is gesmolten, haal je het van het vuur en laat afkoelen.
Stap 2: Klop de slagroom
Terwijl de chocola afkoelt, klop je de slagroom stijf. Optioneel voeg je nu nog 1 -2 eetlepels suiker en/of de kaneel toe. De chocolade is ook al zoet, dus ik doe dat meestal niet, maar hou je van zoet dan kan het prima.
Stap 3: Meng de twee samen
Zodra de chocola op kamertemperatuur is, maar nog wel goed vloeibaar, doe je de geklopte slagroom erbij. Vouw dit om met een spatel tot je een egaal mengsel hebt.
Stap 4: Verdeel over glazen
Zodra het mooi gemengd is doe je het over in een spuitzak en je vult hiermee de glazen. Zet tot gebruik in de koeling (maar minimaal 2-3 uur) en voor serveren spuit je er nog wat slagroom op.
FAQ chocolademousse zonder ei
De luchtigheid komt volledig uit de opgeklopte slagroom. Zodra je de gesmolten chocolade voorzichtig door de slagroom spatelt, dikt het mengsel in en krijg je een romige, mousse-achtige structuur.
Ga voor pure chocolade van 60–70% cacao voor de beste smaak en textuur. Melk- of witte chocolade kan ook, maar pas dan de hoeveelheid slagroom aan omdat deze soorten zoeter en zachter zijn.
Waarschijnlijk was de chocolade te warm. Laat de gesmolten chocolade eerst afkoelen tot lauwwarm/handwarm, maar nog vloeibaar, voordat je deze door de slagroom spatelt. Te warm smelt de slagroom; te koud zorgt voor snelle stolling en klontjes.
Ja, ideaal zelfs! Dit dessert moet toch opstijven. Maak het tot 1 dag van tevoren en bewaar afgedekt in de koelkast.
Meestal komt dit door één van deze twee redenen:
- De slagroom was niet stevig genoeg geklopt (klop tot middelstevige tot stevige pieken).
- De chocolade was te warm waardoor de slagroom inzakte.
Zet de mousse 20–30 minuten in de koelkast en klop eventueel nog kort na om hem iets steviger te maken.
Meer chocolademousse recepten
Ik heb nogal wat variaties op chocolademousse gemaakt, die vind je allemaal hieronder!
- Chocolademousse met rum
- Chocolademousse met olijfolie (ook zonder ei)
- Gewone chocolademousse
- Gezonde chocolademousse
- Vegan chocolademousse
Chocolademousse zonder ei
Ingrediënten
- 200 gr chocolade max 50% of gebruik melkchocola
- 500 ml slagroom
- 1/2 tl kaneel
Instructies
- Smelt de chocola in een hittebestendige kom, au bain marie (dus boven een laagje kokend water. Zorg dat de kom het water niet raakt). Zodra gesmolten haal je de chocola van het water af en laat afkoelen.
- Klop de slagroom samen met de kaneel stijf, maar niet te stijf. Het moeten wat ‘losse pieken’ zijn.
Voedingswaarde informatie per portie:
Disclaimer:
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Mijn all time favoriete chocolademousse recept. Twee ingredienten, snel klaar en altijd lekker!
Kun je dit recept chocolade mousse ook gebruiken als vulling voor taart ?
Dat kan ik je niet vertellen Maria. Het lijkt mij niet stevig genoeg dus ik zou even op zoek gaan naar een recept voor chocolademousse taart 😉
Wat ziet de chocolademousse er super uit! Mooie foto´s neem je ook!
Dank je wel!
Er staat bij de ingrediënten een foutje, denk ik. Er wordt melding gemaakt van zowel room als crème fraîche. Dat is toch 2 x hetzelfde? Verder leuke site met toffe receptjes. Wat het zo leuk maakt, zijn de vermelding van de voedingswaarde zoals calorieën, vet, ….
He Ria, ah, ik vermoed dat je in Belgie woont? Creme fraiche is in Nederland iets heel anders. En voor zover ik heb begrepen is het in Belgie inderdaad bijna gelijk aan room. Dus ik snap de verwarring. Weet dat overigens ook pas sinds kort. Maar niet twee keer hetzelfde dus. Creme fraiche lijkt nog het meest op zure room. Volgens mij hebben jullie dat wel toch?
Ik heb U taart gezien..van de patisserie cursus van october 2010…lijkt me heerlijk en ik wil het graag ook proberen maken..maar…ik kan toch nergens op U website het recept vinden..Kunt U mij misschien helpen???
He Gabriela, Ah ja die staan momenteel nog op mijn engelse site. Je vind het hier terug via de volgende drie links:
http://simoneskitchen.net/delightful-patisserie-lesson-1/
http://simoneskitchen.net/patisserie-lesson-3/
Het zijn er twee en ik kom nu ook tot de ontdekking dat het recept voor de passionfruit mousse niet online staat. Misschien dat je daar iets voor kunt vinden online en ik ga ondertussen op zoek naar het recept!