Romige gegratineerde knolselderijschotel

Gegratineerde knolselderijschotel

Bijgerecht voor de kerst

Ja hoor het is weer die tijd van het jaar; die tijd waarin we worden overspoeld met heerlijke gerechten voor de kerst. Bijgerechten, hoofdgerechten en natuurlijk desserts. Mijn kerstdesserts zijn inmiddels al soort van klassiekers geworden maar elk jaar weer rond deze tijd worden ze duizenden keren per dag bekeken. Bizar wel een beetje… Maar Simone’s Kitchen zou Simone’s kitchen niet zijn als we niet ook een paar nieuwe toppers voor je hebben.

Gegratineerde knolselderijschotel

En deze gegratineerde knolselderijschotel is echt een topper om als bijgerecht te serveren voor bijvoorbeeld een kalkoenschotel of een lamsbout. O of eend! Of… nou ja voor veel dingen. En je kunt hem natuurlijk ook vega houden als je dat liever doet. De bacon is makkelijk om weg te laten.

Vegan is ie zeker niet want er gaat een lading kaas in. Dat maakt het dan ook meteen zo lekker. Want laten we eerlijk zijn; wat is lekkerder dan gesmolten goudbruin gebakken kaas… Ik krijg er al trek van als ik het opschrijf. Het is een vrij stevig bijgerecht dus hou daar rekening mee als je de gegratineerde knolselderijschotel wilt serveren naast een ander gerecht. Ik ben uitgegaan van 4 personen maar afhankelijk van het hoofdgerecht is dit ook zeker voldoende voor 6 personen.

Even geduld

Het is niet een heel snel gerecht maar als het eenmaal in de oven staat heb je er geen omkijken meer naar. Wil je het van tevoren voorbereiden bak het dan wel al 45 minuten in de oven zodat de knolselderij goed gaar is. Laat het vervolgens afkoelen en zet tot gebruik in de koeling. Op het moment dat je dan klaar bent voor je kerstdiner kun je de knolselderijschotel alleen nog even goudbruin afbakken.

Gegratineerde knolselderijschotel
Nog geen review

Gegratineerde knolselderijschotel met drie soorten kaas

Kooktijd 1 uur 45 minuten
Porties4 personen

Ingrediënten

  • 1 knolselderij flink exemplaar
  • 500 ml melk
  • 300 ml slagroom
  • 2 teentjes knoflook
  • 200 gr bacon of ontbijtspek
  • 50 gr cheddar geraspt
  • 50 gr parmezaanse kaas geraspt
  • 50 gr pittige oude kaas geraspt

Benodigdheden

  • Ovenschaal 20 x 30 cm
  • Mandoline of keukenmachine

Instructies

  1. Verwarm de oven voor op 180˚C. Maak de knolselderij schoon en snijd in grote stukken. Schaaf ze op de mandoline of in de keukenmachine. Doe de melk en slagroom in een pan, pers de teentjes knoflook erboven uit en doe de knolselderij erbij. Haal van het vuur zodra het kookt en laat even trekken terwijl je de bacon bakt. Laat de stroken bacon uitlekken op keukenpapier en verkruimel ze dan.
  2. Haal de plakken knolselderij uit het melkmengsel en maak een laag onder in de ovenschaal. Doe er iets van het melkmengsel over, bestrooi met de kaassoorten en wat van de verkruimelde bacon. Herhaal zo de laagjes tot alles op is. Bewaar wat van de bacon om over het laatste laagje te strooien. Eindig met een laag kaas.
  3. Dek af met aluminiumfolie en bak in circa 45 minuten. Haal de folie eraf en laat het nog een half uur goudbruin worden in de oven. Serveer als bijgerecht op een feestelijke tafel.
Auteur receptSimone

Voedingswaarde informatie per portie:

Calorieën: 726kcal | Koolhydraten: 25g | Eiwit: 25g | Vet: 59g | Verzadigd vet: 31g | Cholesterol: 174mg | Natrium: 933mg | Kalium: 864mg | Vezels: 3g | Suiker: 9g | Vitamine A: 1673IU | Vitamine C: 13mg | Calcium: 576mg | Ijzer: 2mg

Disclaimer:

De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Categorieën:

2 gedachten over “Romige gegratineerde knolselderijschotel”

    • Ik neem aan dat je bedoelt dat je het eerst wilt voorbereiden en afbakken vlak voor gebruik? In dat geval doe je eerst de 45 minuten met de folie. Als je het dan wilt afbakken, verwarm je de oven goed voor en je zet de ovenschotel dan nog een half uur in de oven of tot goudbruin.

      Beantwoorden

Plaats een reactie

Recept rating




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Over Simone

Foodfotograaf | Food- en travelblogger | Receptontwikkeling |

Houdt van groentes en wil zoveel mogelijk verschillende soorten op tafel zetten. Ik wil jou inspireren om eens aan de slag te gaan met diverse groentes én fruit. Kies eens voor minder bekende soorten. Ik laat je zien wat je ermee kunt!