Salade met kip en frambozen
Een lekker frisse salade met kip en frambozen. Een beetje zomer op je bord!
Salade met kip en frambozen
Ondanks het feit dat het weer – op zijn zachtst gezegd – een beetje wispelturig is, vind ik het alsnog erg lekker om mijn lunches vooral te doen met salades. Eerlijk gezegd doe ik dat ook in de winter maar nu heb je natuurlijk nog even de kans om heerlijk te genieten van het zomerfruit.
Ik koos dit keer voor frambozen, maar bramen zijn nu ook erg lekker om er door te doen. Zijn beide fruitsoorten al uit het seizoen dan kun je de frambozen vervangen voor appel of peer. Ook erg lekker.
Sowieso vind ik een salade met kip vaak een van de meest veelzijdige salades. Ik pocheer de kip hier in water, maar je kunt overigens ook een kip pocheren in bijvoorbeeld kokosmelk voor een variatie in smaak.
Of je gebruikt gerookte kip of je vervangt de kip door een eitje als je liever een vega salade maakt.
De salade met kip pas ik vervolgens ook aan op de groentes die ik in de la heb liggen of die in het seizoen zijn. Dus denk aan veldsla zoals hier maar je kunt de salade met kip ook prima maken met bijvoorbeeld bietenblad, waterkers, rucola of wat voor andere slasoort je maar lekker vindt. De keuze is reuze… 🙂
Knapperig
Als knapperig accent gebruikt eik dit keer walnoten, maar die kun je ook prima vervangen voor bijvoorbeeld zonnebloempitjes, pompoenpitten of pecannoten. Of iets anders. Tenslotte is het ook nog lekker om hier wat rozijnen of cranberries doorheen te strooien en je hebt een heel handige salade om te variëren naar hartelust.
Geen zin in deze salade en op zoek naar saladeinspiratie? In het overzicht met alle saladerecepten vind je meer dan 200 salades terug om uit te kiezen!
Kipsalade met frambozen
Ingrediënten
Dressing
- 2 el olijfolie
- 60 ml vers geperste sinaasappelsap
- Sap van ½ citroen
- peper en zout
Instructies
- Meng de kip met de veldsla, wortelreepjes en walnoten.
- Maak de dressing door de ingredienten goed door elkaar te mengen en breng deze op smaak met peper en zout.
- Verdeel de dressing over de salade en serveer deze met de frambozen als laatste erover heen gestrooid.
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Ziet er n lekker slaatje uit! Bedankt! Ga ik zeker uitproberen!
Mag ik je ns vragen waar die gram transvet in zit aub?
Groetjes! Martine
He Martine, O dat is een goeie vraag. Het wordt automatisch uitgerekend. Ik vermoed dat het in de kip zit misschien? Vlees heeft natuurlijk transvet wat geen kwaad kan. Ik zou me er in dit geval geen zorgen over maken.. 😉