Ben je op zoek naar een lekker pittig vegetarisch gerecht wat je bovendien makkelijk mee kunt nemen of kunt bewaren? Dan zit je met deze quinoa salade met chipotle dressing helemaal goed.
Quinoa salade met chipotle dressing
Ik heb iets met chipotle. Dat rokerige gecombineerd met het pittige van de pepers? Ik kan er echt enorme trek van krijgen. Quinoa salades maak ik behoorlijk vaak. Check deze quinoa salade met bietjes maar eens of deze met kikkererwten. En dat zijn er maar twee van de in totaal 9 die er op de site staan. Dat is geen kattenpis zou ik zeggen!
Anyway, chipotle is dus favoriet hier en toen ik deze salade langs zag komen op instagram (geloof dat het op insta was) en Charlotte en ik een kookdagje gepland hadden staan, leek het me de uitgelezen salade om te maken.
Lekker makkelijk
Er zitten best wat ingredienten in de salade maar niet getreurd, het lijkt erger dan het is. De meeste kun je er zo door doen en alleen sommige dingen moet je even snijden.
Het is echt een makkelijke salade en vergeet zeker niet om die heerlijke chipotle dressing erbij te maken!
Quinoasalade met chipotle dressing
Ingrediënten
- 200 g quinoa ongekookt
- 750 ml groentebouillon
- 1 el chipotlesaus La Morena
- 1 tl chili poeder
- 1 tl komijn
- 3/4 tl knoflook poeder
- 1/2 tl uienpoeder
- 1/4 tl zout
- 400 g zwarte bonen afgespoeld en uitgelekt
- 200 g mais
- 200 g kerstomaatjes gehalveerd
- 1 rijpe avocado in blokjes
- 1/2 bosje koriander grof gehakt
- 50 g pompoenzaadjes geroosterd
Creamy Chipotle Dressing
- 60 g Griekse yoghurt
- 2 el mayonaise
- 2 el extra virgin olijfolie
- 1 el chipotlesaus La Morena
- 2 tl vers limoensap
- 1 tl honing
- 1/2 tl zout
- 1/4 tl knoflookpoeder
Hoe maak je de quinoa salade met chipotle dressing
- Combineer quinoa, bouillon, chipotle, chilipoeder, komijn, knoflook en uienpoeder en zout in een medium steelpan. Breng aan de kook, zet het vuur laag en laat het rustig koken tot de quinoa gekookt is. Ongeveer 12-15 minuten. Doe over in een grote kom en laat 10 minuten afkoelen.
- In de tussentijd maak je de dressing door de dressing ingredienten te mengen in een medium kom. Roer met een garde tot gemixt.
- Voeg zwarte bonen, mais, tomaatjes, avocado, koriander en pompoenzaadjes toe aan de quinoa. Schud om. Voeg de dressing toe en roer om.
Voedingswaarde informatie per portie:
Disclaimer:
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Beste Simone,
Ik zie duidelijk courgette op de foto maar kan het als ingrediënt niet in de ingrediëntenlijst vinden.
Verder zou het het recept sieren om zelf de chipotlesaus te maken. Het is immers eenvoudig om dit te doen en kost weinig extra tijd.
Hallo Janny. Er zit geen courgette in het recept dus die staat inderdaad niet in de lijst. Wat je ziet op de foto is avocado. De chipotlesaus die ik heb gebruikt is niet meer of minder dan gewoon chipotle. Maar dan al fijn gemalen. Maar je kunt natuurlijk ook prima zelf de chipotle fijn hakken. Is niet anders dan de gebruikte saus.