Handen omhoog als je een pastaliefhebber bent! Eerlijk gezegd kan ik geen genoeg krijgen van pasta en deze pasta met champignons is supermakkelijk en in combinatie met de romige champignonsaus, knapperige chorizo, veel parmezaanse kaas en zachte geitenkaas is dit een absolute topper. Zo ontzettend lekker! Ik heb dit gerecht al minstens 10 keer gemaakt en hoewel het zelden hetzelfde is, is dit het basisrecept.
Inhoudsopgave
Pasta met champignons en chorizo
Voor dit makkelijke pastarecept kun je elke soort korte pasta gebruiken die je lekker vindt. Ik heb conciglie pasta gebruikt, waar ik dol op ben, maar penne zou net zo goed werken. Ik hou niet van lange pasta met dit recept dus ik zou adviseren om een kortere pasta te gebruiken.
Je hebt het volgende nodig:
- Pasta
- chorizo
- Kastanjechampignons – dat zijn mijn favoriete champignons, maar gebruik wat je lekker vindt
- knoflook
- broccoli – broccoli kort voorkoken
- zachte geitenkaas
- Parmezaanse kaas
- verse basilicum
Waarom ik van dit pasta gerecht hou
Toen ik opgroeide had mijn moeder – niet de beste kok – precies twee pastarecepten die ze elke week maakte. Pasta met ham en kaas en de andere was een pasta met een verpakte kruidenmix. Volgens mij voegde ze niet eens verse groenten toe aan het gerecht. Dus toen ik begon te leren koken, begon ik ook te experimenteren met pastagerechten. En het leuke van pasta is dat het bij zoveel verschillende dingen past.
Het kan dienen als een heerlijk voorgerecht voor een avondje uit, het werkt als een chic gerecht als je dat wilt en je kunt er van alles aan toevoegen wat je in de koelkast hebt liggen. Als je dit de volgende keer maakt, probeer dan wat van je eigen favoriete smaken toe te voegen. Misschien een beetje rode peper vlokken of vervang de geitenkaas door een pittige gorgonzola. Voeg meer Italiaanse kruiden toe zoals verse tijm, oregano en misschien zelfs een beetje pesto.
De pasta bereiden
Als je de pasta al dente kookt volgens de aanwijzingen op de verpakking, bewaar dan een scheutje pasta kookwater. De pasta krijgt een nog romigere saus als je dat aan het gerecht toevoegt. Voor de rest is het vrij eenvoudig om te maken. Het zijn eenvoudige ingrediënten en er gaat niet veel tijd zitten in het maken van de pasta met champignons.
Gebruik een grote koekenpan zodat alles bij elkaar past en begin met het uitbakken van de chorizo. Er komt veel vet uit de chorizo en je kunt er wat van afgieten, maar het voegt ook smaak toe, dus ik laat een beetje van het vet uit de pan lopen, maar laat ook wat achter. Het voegt een hoop smaak toe aan de paddenstoelen en de broccoli
Romige saus
Voor de romige saus heb je eigenlijk alleen de geitenkaas nodig. Die laat ik door de groenten smelten. Als je wilt kun je een scheutje slagroom of kookroom toevoegen of het wat frisser maken door wat citroensap toe te voegen. Witte wijn is ook een geweldige combinatie met dit gerecht, maar het is aan jou wat je wilt toevoegen.
Zodra de kaas gesmolten is voeg je de uitgelekte pasta toe aan de pan en ongeveer een kopje van het pastawater. Je kunt ook minder gebruiken, controleer gewoon hoeveel je nodig hebt voor het beste resultaat. De saus zal romiger worden door het zetmeel uit het water. Schep de pasta door de saus. Roer even door en serveer de pasta met verse basilicum en extra parmezaanse kaas.
Kan ik deze pasta vegetarisch maken?
Ja, dat kan. De chorizo is volledig optioneel en hoewel ik dol ben op de zoute en knapperige chorizo, kun je deze ook weglaten. Als je het weglaat, zou ik iets anders knapperigs toevoegen, zoals wat geroosterde noten. Walnoten zijn ook heerlijk in deze pasta.
Gebruik ik ook de champignonsteel?
Dat kan zeker. Soms zijn de stelen van de champignons een beetje vies, dan verwijder ik ze. Maar als ze schoon zijn, kun je ze absoluut gebruiken. Ik bak de champignons graag op middelhoog vuur tot ze goudbruin zijn.
Pasta met champignons, chorizo en broccoli
Ingrediënten
- 150 g pasta conciglie of andere kleine pasta
- 2 teentjes knoflook
- 100 g chorizo in blokkes
- 250 g kastanjechampignons in plakjes
- 250 g broccoli in roosjes gebroken
- 125 g zachte geitenkaas
Serveer met
- parmezaanse kaas
- verse basilicum
Instructies
- Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking, giet af en laat uitlekken.
- Kook de broccoliroosjes even kort, giet af en laat uitlekken.
- Verhit een ruime pan met wat olijfolie en bak hierin de chorizo, kastanjechampignons en de knoflook. Voeg de broccoliroosjes toe en bak deze even mee. Doe de geitenkaas in de pan erbij en laat deze even goed door de groentes heen smelten.
- Voeg de pasta toe aan de pan en roer even door.
- Serveer de pasta met de parmezaan en de verse basilicum.
Voedingswaarde informatie per portie:
Disclaimer:
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.