Bloemkoolrisotto met asperges – lekker en snel!
Bloemkoolrisotto
Kijk, een goede vriendin van me (die half Italiaans is) vindt de benaming risotto in dat geval bespottelijk. Dat heb ik niet gevraagd maar ik zie haar gezicht al voor me bij het lezen van de titel. Haha.
En ik moet wel bekennen dat deze schotel niet meteen heel veel met een echte risotto heeft te maken. Maarrrr… de smaak van deze bloemkoolrisotto lijkt wel echt heel veel op de smaak van mijn favoriete risotto met paddenstoelen en asperges.
En nog sneller ook!
En als bonus is deze bloemkoolrisotto ook nog eens veel sneller. Geen gedoe met eindeloos lang roeren. Even bakken en klaar. Wil je het nou toch wat romiger maken dan is toevoegen van parmezaanse kaas en een klontje boter heerlijk.
Ik hou persoonlijk niet van papperige bloemkool, dus die voeg ik echt op het laatst mee en bak die dag op hoog vuur even goed op. Eigenlijk net tot het niet meer zo in-wit eruit ziet maar net een beetje glazig begint te worden.
Asperges
Wil je zeker weten dat de asperges helemaal goed gaar zijn dan kun je die heel even kort blancheren van tevoren. Het ligt een beetje aan het formaat. Heb je groene aspergetips dan is meebakken voldoende. Heb je normaal formaat asperges dan is het handig om die even kort te koken dus.
Ben je geen fan van shiitakes dan zijn alle soorten paddenstoelen heerlijk in dit gerecht.
En ben je fan van bloemkool? Probeer dan zeker ook een mijn bloemkoolnasi of deze schotel met geroosterde bloemkool.
Of ik mijn half Italiaanse vriendin ooit deze bloemkoolrisotto voor ga schotelen? Daar heb ik dan weer zo mijn twijfels over, maar hier staat ie regelmatig op tafel. Ook lekker trouwens om te variëren met bijvoorbeeld doperwtjes erin, of lekker met gebakken prei, boerenkool of welke andere groente dan ook.
Eet smakelijk!
Bloemkoolrisotto
Ingrediënten
- 400 gr bloemkoolrijst
- 1 el kokosolie
- 1 ui gesnipperd
- 1 teentje knoflook fijn gehakt
- 200 gr shiitake in kwarten of plakjes
- 200 gr asperges groen, wat kleiner gesneden
- 100 gr spekjes
- peper en zout
Instructies
- Verhit de kokosolie in een flinke koekenpan of wok. Doe de ui in de pan en fruit deze tot het glazig begint te zien. Voeg de knoflook en de spekjes toe en bak dit even uit.
- Voeg shiitake en asperges toe en bak tot beiden beetgaar zijn.
- Voeg de bloemkoolrijst toe en bak deze op hoog vuur even mee.
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.