Appeltaartpap met quinoa vlokken en hazelnoot
Appeltaartpap met quinoavlokken
Een heerlijke appeltaartpap die je maakt met quinoavlokken in plaats van havermout. Heerlijk op koude dagen als je graag een warme start van de dag maakt.
Superfoods; je hoort het echt overal ineens… Je ziet het op tv, je leest erover in elk zichzelf respecterend kookblad en ga zo nog maar even door. Ik doe er tenslotte zelf ook aan mee door de superfood serie die nog loopt hier op Simone’s Kitchen. Superfood is dus hot. En het boek Super Food Recepten speelt hier handig op in met een informatief boek over alle soorten superfood die er zijn (en dat zijn er echt veel meer als je misschien zou denken) en daarbij behorende recepten.
Recepten met superfood
Het boek zit goed in elkaar. Eerst het overzicht van alle superfoods en wat het voor je doet. Daarna een gedeelte met recepten waarbij superfood gebruikt wordt. De fotografie in het boek (ja daar let ik altijd op he..) is mooi en ziet er smakelijk uit. De recepten spreken me meteen aan en ik ga er zeker nog meer van maken. Ik heb nu gekozen voor deze eenvoudige pap. Ik moest nog ontbijten en dit was een superfood dat ik toevallig in huis had. Ik wilde niet weer met chia zaad of goji bessen aankomen.. 😉
Ik heb een paar aanpassingen gedaan op het oorspronkelijk recept aangezien mijn havervlokken op waren en ook de walnoten. Quinoa vlokken dus gebruikt en geroosterde hazelnoten. Het werd dus een appeltaartpap met quinoavlokken. Maar je kunt hier ook prima havermout voor gebruiken als jij dat wel in huis hebt.
In dit recept voor appeltaartpap wordt gebruik gemaakt van water om de quinoavlokken (of havermout) in te koken. Dit kun je desgewenst vervangen voor amandel- of havermelk. Dat geeft naar mijn mening wat meer smaak.
Heerlijk ontbijtje!
Superfood Recepten door Jesse van der Velde & Annemieke de Kroon kost 23,50 (178 pagina’s, paperback)
Appeltaartpap met quinoa vlokken
Ingrediënten
- 1 appel
- klontje roomboter
- 150 ml water
- 50 gr quinoa vlokken of havermout
- 1 el rozijnen
- 1 tl kaneelpoeder
- 1/2 el kokosbloesemsuiker
- snufje zout
- 1 el hazelnoot geroosterd in stukjes
- beetje gemberpoeder
- beetje kruidnagelpoeder
Instructies
- Snij de appel in kleine stukjes, smelt een klontje roomboter op laag vuur in een steelpan en doe de appel erin. Roer dit 1 minuut goed door en laten even stoven. Voeg de quinoa vlokken toe en ongeveer de helft van het water. Laat dit samen ongeveer 5 minuten koken en voeg meer water toe indien nodig. Ik heb uiteindelijk ongeveer 120 ml water gebruikt.
- Voeg hier aan toe de rozijnen, kaneel, kokosbloesemsuiker en het zout en de specerijen. Laat heel even mee pruttelen en schep in een kom. Strooi als laatste de hazelnootstukjes erover.
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend.
Smullen met dit recept! Ben eigenlijk geen pap liefhebber maar met dit recept wow! Bedankt!
Lekker he! Ik vind het ook een topper!
Hah, hoe lekker is dat! Ontbijten met appeltaart 🙂
Kan niet beter toch lijkt mij? 😉