Totale tijd5 minuten

Zoute koekjes beleggen

    Doe eens iets anders met je zoute koekjes en beleg ze eens met wat lekkers!

    Wie kent ze niet? Zoute koekjes. Ik kan er enorm van genieten als ik een avondje lekker thuis op de bank ga hangen. Maar heb jij wel eens een beleg erbij gemaakt? Tips voor zoute koekjes beleggen

    zoute koekjes beleggen

    Zoute koekjes beleggen

    Nu zijn de meeste zoute koekjes eigenlijk gewoon al lekker zonder dat je er iets opsmeert, maar ik vond het wel eens leuk om daar wat variatie in aan te brengen en eerlijk; ze worden zo nog veel lekkerder! Het voelt ook meer als een echte traktatie en prima om dat eens te serveren als alternatief voor – bijvoorbeeld – toastjes.

    Welke zoute koekje je neemt moet je zelf weten natuurlijk, maar ik ben wel fan van tucjes. Dus die gebruik ik hier voor dit simpele recept. Ik maak twee verschillende dips om de zoute koekjes mee te beleggen.

    zoute koekjes beleggen

    Beleg met roomkaas en zalm

    De eerste tip om de zoute koekjes mee te beleggen is roomkaas en zalm. Ik vind dit lekker met de naturel versie maar je kunt eigenlijk alle smaken van de zoute koekjes wel gebruiken. De paprika is wat pittiger en doet het goed met avocado en wat geitenkaas. Zo lekker!

    Overigens is het ook lekker om de zoute koekjes gewoon te dippen in iets. Vind ik zelf altijd wel een relaxte tv snack maar ligt er maar net aan waar je het voor wilt gebruiken natuurlijk.

    zoute koekjes beleggen
    Nog geen review

    Zoute koekjes beleggen

    Kooktijd 5 minuten
    Totaaltijd 5 minuten
    Porties4 personen

    Ingrediënten

    • 1 pak Zoute koekjes paprika
    • 1 pak Zoute koekjes naturel
    • 200 g roomkaas met bieslook
    • 1 tl mierikswortel
    • gerookte zalm
    • 50 gr geitenkaas
    • verse dille
    • 1 rode peper fijngesneden
    • 1 avocado of meer afhankelijk van hoeveel je er wilt maken

    Hoe beleg je de zoute koekjes

    1. Meng de helft van het bakje roomkaas (ongeveer 100 gr) met de mierikswortel. Roer goed door. Snij de zalm in repen.
    2. Beleg een zout koekje met een lepel van de mierikswortelmix en doe hierop een reepje zalm. Doe er nog wat dille op om het af te maken
    3. Voor de zoute koekjes met paprika, snij je de avocado in plakjes en leg deze op je koekjes. Verkruimel hier wat geitenkaas over en wat rode peper naar smaak.
    Auteur receptSimone

    Disclaimer:

    De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

    Categorieën:

    Plaats een reactie

    Recept rating




    Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

    Over Simone

    Foodfotograaf | Food- en travelblogger | Receptontwikkeling |

    Houdt van groentes en wil zoveel mogelijk verschillende soorten op tafel zetten. Ik wil jou inspireren om eens aan de slag te gaan met diverse groentes én fruit. Kies eens voor minder bekende soorten. Ik laat je zien wat je ermee kunt!