Foodblogswap; Lemper met tonijn
Ik moet wat bekennen; ik was de hele foodblog swap vergeten…. Niet omdat ik nooit wat kook van het blog van Esmee, maar stomweg druk en niet meer aan gedacht. Het toeval wil dat ik voor deze maand het blog kreeg toegewezen van vriendinnetje Es. Dus het is nou niet dat ik een mij onbekend blog aan het ontdekken was. Sterker nog; we koken met grote regelmaat samen de nodige gerechten en soms is dat Indonesisch getint (Es heeft een beetje Indonesisch bloed door de aderen stromen) en soms is dat een cheesecake of wat dan ook. Als we maar kunnen koken, dan zijn we blij.. 😉
En dat was dan tevens mijn mazzel voor deze foodblogswap want ik (bekentenis nummer 2) heb een al bestaand recept genomen. Eentje die we al eerder samen maakten maar die ik nog niet hier had verwerkt. Phoe, saved by the bell, zoals dat dan heet. Wat het is? Het is een rolletje kleefrijst met een lekkere vulling. Ook wel bekend onder de naam lemper. Hier hebben we gekozen voor een vulling van tonijn, maar je kunt de rolletjes ook vullen met kip of alleen groente of wat je dan ook lekker vind. Ik stel me zo voor dat het met wat zoets ook wel erg lekker moet zijn.
En puur bij toeval heb ik er ook nog wat how-to foto’s bij dit keer. Was al bijna vergeten dat ik ze genomen had.. Mocht je onverhoopt het blog van Esmee nog niet kennen dan wordt het hoog tijd om eens een bezoekje te nemen voor nog meer lekkere recepten! O en als je je afvraagt waarom de foto’s op Esmee’s blog en die van mij nagenoeg gelijk zijn; we hebben de foto’s natuurlijk samen gemaakt.. !
Rol de rijst strak op met folie.
Lemper met tonijn
Ingrediënten
- 500 gram ketan rijst een nacht geweekt (je vind dit vaak in een toko als glutinous rice)
- 3 kaffir lime blaadjes
- 2 blikjes tonijn uitgelekt (netto gewicht 280 gram)
- 2 uien fijn gesneden
- 4 to maten in kleine stukjes gesneden
- 1 kleine prei in fijne ringen gesneden
- 5 verse rode pepers fijngestampt of heel fijn gesneden ( ik liet de zaadjes erin)
- 1/2 theelepel sereh poeder
- 1/2 theelepel djahé
- 75 gram santen van een blok
- 1/2 theelepel zout
- scheutje zonnebloemolie
Instructies
- Doe je kleefrijst met de kaffir lime blaadjes in een pan en zorg dat er genoeg water in staat dat je ongeveer twee vingers dikte boven de rijst staat. Breng het geheel aan de kook en laat in ongeveer 20 minuten gaar worden. Zet opzij om af te laten koelen.
- Bak de uien zacht in een grote koekenpan. Voeg alle andere ingredienten eraan toe en bak tot het droog is geworden en het meeste vocht verdampt is. Verwijder je kaffir lime blaadjes uit de rijst.
- Leg een stukje vershoudfolie neer op je aanrechtblad en doe daar ruim vier eetlepels rijst op. Maak er ongeveer een rechthoek van 12 bij 8 cm van. (en wel nameten met een lineaal he... geintje!)
- Leg een eetlepel van de vulling in het midden in een streepje (zie foto boven) Vouw de rijst er zo omheen dat de vulling in het midden zit en maak er een stevig rolletje van en draai beide uiteindes van de folie dicht. Ga door tot alles op is.
- Leg de rolletjes in de koelkast om stevig te worden en eet ze in plakjes op. Je kunt ze ook warm eten. Warm ze dan even voor serveren op in de magnetron
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Man man man, wat is dit lekker. Lemper ontdekte ik pas via mijn schoonmoeder met Indische roots. Als ik nu bij hen thuis kom, bewaart ze altijd een paar lemper rolletjes voor me. Met tonijn heb ik nog nooit gegeten (meestal met kip of gehakt), maar het ziet er heerlijk uit. Leuk ook die foto’s hoe je ze moet maken.
O ja ik zat echt stiekem al te denken aan lemper rolletjes met kip in cola gebakken. Don’t ask me why maar dat leek me ineens zo lekker!
Oh ja alsjeblieft zeg. Dat lijkt me TE lekker. Mijn T. is ook enorme fan van spareribs in cola, té lekker! Ik ga zijn moeder eens peilen haha 😉
Klinkt heerlijk, alleen iets te veel ingrediënten die ik hier niet kan vinden…. balen! Leuk dat foodblog swap… Kan je je daarvoor aanmelden? Lijkt me leuk om mee te doen..
Ach ja die rare Italianen he. 😉 Die moeten natuurlijk niks hebben van al dat buitenlandse eten! Haha… De foodblogswap wordt georganiseerd via de facebook groep. Ben je daar geen lid van toevallig al?
Pfohh je hebt hier toch wel een van mijn favoriete indosnacks te pakken, heerlijk! En wat een leuk idee om ze met tonijn te maken, daar heb ik nog nooit aan gedacht maar het lijkt me heel lekker.
Wel grappig, toevallig staat op mijn to-do lijst om ooit nog eens zoete lemper maken, met wat fruit erin, dus wie weet kan ik binnenkort de vraag of het lekker is beantwoorden! 😉
O ik ben echt heel benieuwd hoe die zoete lemper uitpakt Door! Het lijkt me namelijk echt helemaal superlekker. Komt misschien ook omdat ik ook een fan ben van rijstepap of rijstevlaai dus die combi zie ik wel zitten!