Tomaten paprikasoep met room en basilicum
Deze makkelijke tomaten paprikasoep staat in no time op tafel en in combinatie met een beetje room en wat verse basilicum is het een ideaal feestelijk gerecht.
Tomaten paprikasoep
Het zal je niet ontgaan zijn dat ik hou van enorm snelle gerechten maar dan wel gerechten die toch lekker, smaakvol en gezond zijn. Ik geef eerlijk toe dat vooral dat laatste zo rond de feestdagen nog wel eens de mist in gaat. Ik ‘moet’ natuurlijk voor mijn blog van allerlei fijne nieuwe dingen testen en vreemd genoeg ligt de focus in de maand december heel vaak op desserts… Foute boel natuurlijk want een heel diner met alleen maar desserts is weliswaar uitermate verleidelijk maar misschien niet zo’n heel goed idee.
Snel en gezond
Voor de kerstdagen ben ik altijd wel op zoek naar lekker, makkelijk en niet al te zwaar. Een soep vind ik dan ook wel echt een fijn voorgerecht, maar check trouwens hier voor nog meer makkelijke voorgerechten voor de kerstdagen. Als het dan ook nog eens relatief gezond is dan is dat meteen een win win situatie.
Makkelijk voorgerecht
En zeg nou zelf: een fijne soep is toch een geweldig handig voorgerecht. En deze soep – geloof het of niet – kost je echt niet meer dan een paar minuten en kan volledig van tevoren worden klaargemaakt. Ok, met uitzondering van de garnering, maar dat spreekt voor zich.
De basis is een bouillon en die kun je makkelijk maken van een bouillonblokje of gebruik verse bouillon. Vervolgens voeg ik er hier verse groenten bij, een blikje tomatenblokjes en geroosterde paprika, even pureren en mijn soep is klaar. Het snijden van de ui en bleekselderij is nog het meeste werk…
Omdat wij de soep graag als voorgerecht eten hou ik hem licht zodat er nog ruimte overblijft voor hoofdgerecht en dessert!
Supersnelle feestelijke tomaten-paprikasoep
Ingrediënten
- 500 ml groentebouillon
- 1 blikje tomatenblokjes 400 gram
- 3 stuks gerookte paprika uit pot
- 1 stengel bleekselderij in plakjes
- 1 ui gesnipperd
- 1 teentje knoflook fijn gesneden
- 1 el olijfolie
- verse room om te serveren
- paar blaadjes basilicum
Instructies
- Neem een kleine soeppan en verhit hierin de olijfolie. Doe hier de knoflook, ui en bleekselderij bij en bak dit op medium vuur tot de ui glazig is. Voeg nu de tomatenblokjes, paprika en bouillon toe en laat het geheel een minuutje of tien zachtjes koken.
- Pureer de soep met een staafmixer en serveer met een beetje room en een paar blaadjes basilicum
Voedingswaarde per portie
Disclaimer
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Prachtige kleur heeft die soep toch!
Ja dat is alleen al een feestje toch?