5 van 5 stemmen
Totale tijd30 minuten

Bloemkoolrijst nasi (paleo en whole30)

Deze heerlijke nasi goreng is ideaal als je meer groente wilt eten. Paleo en whole30 proof!

Nasi van bloemkoolrijst. Sneller om te maken dan gewone nasi en je hebt meteen extra veel groentes. Hoe je deze paleo nasi of koolhydraatarme nasi maakt zie je hieronder.

Wil je graag nasi goreng eten maar niet zoveel koolhydraten naar binnen werken? probeer dan zeker eens deze bloemkoolrijst nasi!

Bloemkoolrijst nasi

Maak jij wel eens nasi? En dan de traditionele variant met een zakje kruidenmix van merk x, veel rijst, bakken met saté saus en een sliertje groente? Best lekker vast maar echt heel erg gezond is het natuurlijk niet. Dus heb ik vandaag deze heerlijke variant daarop. Een bloemkoolrijst nasi. Die ook nog eens bomvol zit met groente. Het vervangen van de gewone rijst voor bloemkoolrijst is natuurlijk al garantie dat je meteen flink wat groente binnenkrijgt, maar ik vind het persoonlijk ook echt lekkerder.

Curry

In plaats van een zakje kant- en klaar mix (waar natuurlijk bakken met zout in zit) kies ik voor een homemade rode curry als smaakmaker. Deze nasi goreng gaat ook heel goed samen met deze lekkere komkommersalade!

Koolhydraatarm

Deze bloemkoolrijst nasi is ook relatief koolhydraatarm. Er zit natuurlijk geen gewone rijst in wat er sowieso al voor zorgt dat het grootste gedeelte van de koolhydraten verdwenen is.

En eerlijk gezegd vind ik het ook nog eens een stuk lekkerder. Echt. Ik hou heus wel van rijst op zijn tijd, maar door hier vooral groente in te hebben vind ik het echt een beter gerecht worden. En – afhankelijk van aan wie je het serveert – sommige mensen merken niet eens dat er bloemkool in zit in plaats van rijst. Ik bedoel maar.

Probeer dus zeker ook eens deze lekkere bloemkoolrijst nasi te maken. En als je het echt wilt kun je hier natuurlijk ook gewone rijst voor gebruiken. Die keus is geheel aan jou!

Nasi goreng met bloemkoolrijst
5 van 5 stemmen

Nasi goreng met bloemkoolrijst

Voorbereidingstijd 10 minuten
Kooktijd 20 minuten
Totaaltijd 30 minuten
Porties2 personen

Ingrediënten

  • 100 gr sperziebonen in kleine stukjes
  • 3 el kokosolie
  • 4 eieren
  • 300 gr kipfilet in blokjes
  • 200 gr garnalen rauw, gepeld
  • 2 sjalotjes gesnipperd
  • 1 teentje knoflook fijngehakt
  • 2 rode chilipepers fijngesneden
  • 1 wortel geraspt
  • 2 el currypasta of naar smaak
  • 1 el tomatenpuree
  • 2 el coconut aminos
  • 300 gr bloemkoolrijst
  • 1 lente-uitje in ringetjes

Om te serveren

  • tauge
  • gebakken uitjes optioneel

Instructies

  1. Breng een pannetje met water aan de kook. Voeg de sperziebonen toe en kook ze in enkele minuten beetgaar. Giet de bonen af en zet ze apart.
  2. Verhit 1 el van de kokosolie in een koekenpan. Klop de eieren met zout naar smaak los, schenk ze in de pan en bak er een omelet van. Rol deze op en snijd in reepjes.
  3. Verhit de rest van de kokosolie in een wok. Bestrooi de kip en de garnalen met peper en zout naar smaak. Bak eerst de kip in de wok gaar en rondom goudbruin. Voeg dan de garnalen, de sjalot, de knoflook, de chilipeper en de wortel toe en bak, terwijl je het regelmatig omschept tot de wortel net gaar is.
  4. Meng de currypasta erdoor en bak 1 minuut mee. Meng dan de tomatenpuree, coconut aminos, bloemkoolrijst en de boontje erdoor en roerbak tot alles goed warm is. 
  5. Schep de reepjes omelet erdoor en bestrooi de nasi goreng met de lente ui. Serveer met de tauge en eventueel de gebakken uitjes.
Auteur receptSimone

Voedingswaarde informatie per portie:

Calorieën: 516kcal | Koolhydraten: 24g | Eiwit: 69g | Vet: 16g | Verzadigd vet: 5g | Cholesterol: 675mg | Natrium: 1180mg | Kalium: 1636mg | Vezels: 7g | Suiker: 11g | Vitamine A: 6605IU | Vitamine C: 153.9mg | Calcium: 279mg | Ijzer: 6.2mg

Disclaimer:

De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Categorieën:

7 gedachten over “Bloemkoolrijst nasi (paleo en whole30)”

  1. 5 sterren
    Wat is dít lekker zeg!!
    Vaker nasi met bloemkoolrijst gemaakt maar dit is next level! De combi van garnalen, kip en ei.. lekker veel eiwitten. 
    Ik heb wat paprika en prei toegevoegd. Recept is voor 2 personen maar we hebben de helft over voor morgen. Héérlijk!

    Beantwoorden
    • Sperziebonen is een grijs gebied. Doordat het meer boon is dan echte peul wordt het door sommigen wel gegeten en door anderen niet. Ik gebruik het gewoon. Evenals sugarsnaps en peultjes bijvoorbeeld

      Beantwoorden
  2. Dit is zo gruwelijk lekker. Iedereen in ons gezin smult hiervan als ik dit maak. Ook maak Ik altijd wat extra, want stiekem vind ik hem koud, als lunch de volgende dag, nog lekkerder.

    Beantwoorden
    • Ik maak hem meestal zelf maar uit de winkel gebruik ik de rode van Koh Thai. Zit wel een beetje suiker in maar vind het wel een lekkere curry paste

      Beantwoorden
5 from 5 votes (4 ratings without comment)

Plaats een reactie

Recept rating




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Over Simone

Foodfotograaf | Food- en travelblogger | Receptontwikkeling |

Houdt van groentes en wil zoveel mogelijk verschillende soorten op tafel zetten. Ik wil jou inspireren om eens aan de slag te gaan met diverse groentes én fruit. Kies eens voor minder bekende soorten. Ik laat je zien wat je ermee kunt!