Een lekker ramen recept met extra veel groente. Deze vegetarische bowl is lekker pittig en makkelijk om te maken!
Ramen recept met groente
Deze heerlijke vegetarische groente ramen zit vol met de lekkerste smaken. Inclusief een gemarineerd eitje en lekker veel paddenstoelen is dit een kom die je wilt proberen!
Het recept kwam ik tegen in het prachtige boek van Tove Nilsson met de toepasselijke titel; Ramen. Uiteraard staat het boek vol met de lekkerste ramen recepten en is dit maar een voorbeeld daarvan.
Oorsprong van Ramen
Ramen kennen we waarschijnlijk allemaal wel uit de Japanse keuken, maar toch heeft ramen ook roots in de Chinese keuken. Maar Japan heeft het zich eigen gemaakt en verbeterd 🙂 Ga je in Japan op reis dan ontkom je er uiteraard ook niet aan om vaak en veel ramen bowls te eten. Er zijn enorm veel soorten en elke regio kent weer specifieke verschillen.
Vegetarische ramen
Dit ramen recept is een vegetarische variant. Ik heb op de site overigens ook een hele lekkere ramen met buikspek of eentje met nog meer paddenstoelen. Het is ook redelijk makkelijk eigen te maken door de toppings te wijzingen. Hier gingen de volgende ingrediënten in de soep:
- ramen noedels
- gedroogde paddenstoelen – deze moeten 30 minuten weken
- ei – het gekookte ei wordt gemarineerd in de soja waardoor het een donkere rand krijgt.
- spinazie
- aubergine – de aubergine wordt geroosterde in de oven dus hou daar rekening mee met de bereiding
- mais
- bosui
De aubergine wordt geroosterd dus daar heb je tijd voor nodig. In diezelfde tijd kun je echter ook de paddenstoelen laten weken. Je schept door elke kom een beetje van de geroosterde aubergine. Dat geeft de bouillon meteen bakken met smaak.
Bouillon
Uiteraard is dit vegetarische ramen recept het allerlekkerste als je zelf de bouillon maakt. Maar dat is optioneel. Je kunt ook voor makkelijk gaan en kant- en klare bouillon gebruiken zoals ik hier heb gedaan. Dat is ook lekker want er zit meer dan genoeg smaak in de rest van het gerecht!
Maar voel je vrij om zelf een lekkere bouillon te maken voor dit ramen recept. Het is al lekker, maar zal nog lekkerder worden. Ik vind het vaak ook een goed idee om een standaard groentebouillon wat extra smaak mee te geven door bijvoorbeeld wat gember, lemongrass, knoflook en andere Aziatische smaken even mee te laten trekken in de bouillon.
Ramen recept met groente
Ingrediënten
- 1 aubergine in de lengte gehalveerd
- olie
- zout
- 1,5 liter groentebouillon
- 2 el chiliolie
- 200 gr ramen
Topping
- 9 el gedroogde paddenstoelen fijngesneden
- 2 el olie
- 2 el Japanse sojasaus
- 2 tl gember fijngeraspte
- 1 teentje knoflook fijngeraspt
- 200 gr maiskorrels
- 100 gr spinazie
- 3 bosuitjes fijngesneden
- 4 eieren gekook, in sojasaus gemarineerd
- 1,5 el sesamzaad geroosterd, gevijzeld
- 200 Gr shiitake Gesneden, Of andere paddenstoelen naar wens
Hoe maak je het ramen recept
- Verwarm de oven op 250˚C op grilstand
- Leg de aubergine met de snijkant naar boven op een bakplaat. Strijk er wat olie op en strooi er zout over.
- Rooster de aubergine ongeveer 30 minuten in het midden van de oven of tot hij helemaal zacht is en flink wat kleur heeft.
- Laat de gedroogde paddenstoelen ongeveer 30 minuten weken in heet water en giet ze af.
- Fruit de gedroogde paddenstoelen 5 minuten in een koekenpan op matig vuur in 1 eetlepel olie met de sojasaus en de gember. Voeg op het laatst de knoflook toe. Haal uit de pan en bak in dezelfde pan ook de verse shiitake (gesneden) tot deze goudbruin en gaar zijn.
- Bak de mais in een hete koekenpan en 1 el olie tot de mais kleur krijgt en bestrooi ze met zout
- Breng een pan met water aan de kook voor de noedels en kook deze volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking
- Warm de bouillon op.
- Blancheer de spinazie ongeveer 30 seconden
- Schep de bouillon in de kommen en meng door elke kom een halve eetlepel chiliolie en 3 eetlepels uitgeschraapte aubergine.
- Laat de noedels uitlekken en verdeel over de kommen.
- Garneer met paddenstoelen, mais, bosui, spinazie en gehalveerde eieren. Strooi er sesamzaad over.
Voedingswaarde informatie per portie:
Disclaimer:
De genoemde waardes zijn gebaseerd op standaard tabellen en hier kunnen geen rechten aan worden ontleend. Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Wat heb ik hier weer veel waarheden (op fantastisch, lekker leesbare, humoristische wijze) voorbij zien komen. Keep up the good work!!!
🙂 Dankjewel Ronaldo!
Ik heb een genetisch defect waardoor ik een heel grote kans heb op ‘jonge’ leeftijd alzheimer te krijgen. Om dat zo lang mogelijk uit te stellen kreeg ik het advies om vlees van rund, schaap en varken te mijden, net zoals melkproducten.
Nu weet je nooit of het echt helpt, want een defect gen geeft een grotere kans dat het mis gaat, maar jet blijft een kans. Er staat geen datum in van dan en dan gaat het mis.
Misschien had hij ook granen gezegd, maar gluten en rijst kan ik niet tegen en eet ik sowieso al niet.
Groente eet ik redelijk wat van, fruit weinig, omdat er relatief veel suiker in zit. Maar soms is een perzik of wat aardbeien wel heel lekker!
En ik probeer er altijd wat bij te eten, zodat het bloedsuiker wat gelijkmatiger blijft 😀
Voedsel is inderdaad persoonlijk en het lastige is dat veel voedsel genetisch veredeld is en de grond schraler wordt, dus je krop sla van nu lijkt niet op een krop sla van 50 jaar geleden. En eigenlijk kan je daardoor de wijsheid van toen ook niet meer zo overnemen. Lastig…
O gadver. Dat is nooit leuk om te horen. En natuurlijk hoop je uiteindelijk dat je het niet krijgt maar toch… kan me voorstellen dat dat best vervelend nieuws is. Ik ben toevallig een boek aan het lezen wat heel erg veel over Alzheimer gaat (en over Parkinson) Het is wel in het Engels maar wellicht vind je het interessant. het heet Grain brain van Dr. Perlemutter. Het is best een behoorlijk technisch boek hoor dus echt makkelijk leest het niet maar hij zegt wel dingen die me aan het denken zetten. Mijn vader heeft Alzheimer en mijn moeder had Parkinson en terugkijkend vraag ik me af of sommige dingen wellicht toch voorkomen hadden kunnen worden. Maar goed wat je zegt is zonder meer waar. Voeding vandaag de dag is allang niet meer wat het tig jaar geleden was…. Het blijft lastig!