Het weekmenu voor week 4-2026 staat in het teken van minder vlees en meer groente! Uiteraard kun je dat aanpassen naar wens, maar de recepten zijn ook zonder vlees heerlijk! Wil je graag meer groente eten, maar weet je niet goed waar je moet beginnen? Ik heb een heel handig overzicht op groentesoort. Kun je lekker makkelijk zoeken waar je zin in hebt. En probeer zeker eens die bloemkoolgnocchi! Klinkt gek, maar smaakt heerlijk!
Maandag – Zoete aardappel met palmkool
Zoete aardappel met palmkool
Voorbereidingstijd 10 minuten min
Kooktijd 10 minuten min
Totaaltijd 20 minuten min
Met de koude winterdagen is dit precies zo’n gerecht waar je warm en voldaan van wordt: een stevig bordje zoete aardappel met palmkool, paprika en eitjes. Hoewel het bedoeld kan zijn als voedzaam ontbijt, is het net zo geschikt als lunch of lichte avondmaaltijd. Dankzij de combinatie van vezelrijke groente, gezonde vetten uit avocado en eiwitten uit de eieren is het een compleet gerecht dat je makkelijk aanpast naar jouw smaak of voedingsvoorkeur. Ideaal voor wie graag meer groenten wil eten zonder gedoe én zonder in te leveren op smaak.
Dinsdag – Bloemkool gnocchi
Bloemkool gnocchi
Voorbereidingstijd 10 minuten min
Kooktijd 30 minuten min
Totaaltijd 40 minuten min
Woensdag – Pasta pesto vegetarisch
5 van 1 stem
Pasta pesto vegetarisch
Voorbereidingstijd 10 minuten min
Kooktijd 10 minuten min
Totaaltijd 20 minuten min
Lekker voor een makkelijke vega maaltijd voor doordeweek is deze pasta pesto met broccoli en champignons. Serveer met geroosterde pijnboompitjes en lekker veel parmezaanse kaas!
Donderdag – Sticky tofu recept met gebakken rijst
Sticky Tofu met gebakken rijst
Voorbereidingstijd 15 minuten min
Kooktijd 15 minuten min
Totaaltijd 30 minuten min
Dit recept voor sticky tofu met gebakken rijst is geschikt voor 2 grote eters of 3 kleinere eters
Vrijdag – Aubergine parmigiana (melanzane di parmigiana)
5 van 1 stem
Aubergine parmigiana
Voorbereidingstijd 30 minuten min
Kooktijd 30 minuten min
Totaaltijd 1 uur uur
Ben je net als ik dol op aubergine dan is dit echt een ovengerecht voor jou. Het zit bomvol met smaak en is een heerlijke vegetarisch gerecht. Met lekker veel kaas!
Zaterdag – Broccolisoep met knolselderij
4.3 van 4 stemmen
Broccolisoep met knolselderij
Voorbereidingstijd 10 minuten min
Kooktijd 20 minuten min
Totaaltijd 30 minuten min
Heerlijke groene soep van broccoli, knolselderij en geserveerd met kaascroutons. De soep is lekker stevig, maar kan naar wens natuurlijk ook makkelijk wat dunner worden gemaakt.
Zondag – Appelplaattaart met peer
Appelplaattaart met peer (glutenvrij)
Voorbereidingstijd 15 minuten min
Kooktijd 45 minuten min
Totaaltijd 1 uur uur
Deze heerlijke appelplaattaart met peer is gemaakt met kokosmeel, kokosyoghurt en kokosrasp en is glutenvrij. Perfect voor de herfst!