Dit heerlijke en makkelijke recept voor een bolognesesaus uit de slowcooker is perfect om in grote hoeveelheid te maken en in te vriezen voor later gebruik. Ik serveerde de pastasaus met spaghetti maar je kunt ook tagliatelle of een andere pasta gebruiken.
350mlrode wijnkan eventueel vervangen worden door bouillon
140grtomatenpuree
2blaadjeslaurier
2elItaliaanse kruidengedroogd
peper en zoutnaar smaak
Serveren
450grspaghetti
parmezaangeraspt
basilicumvers
Instructies
Bolognesesaus in de slowcooker
Verhit een koekenpan met een beetje olie en bak het gehakt rul. Voeg de ui en knoflook toe en bak kort mee.
Doe het gehaktmengsel samen met de overige ingrediënten voor de saus in de slowcooker.
Roer alles goed door en zet de slowcooker op LOW gedurende 6–8 uur.
Kook de spaghetti apart volgens de aanwijzingen op de verpakking en serveer met de saus.
Bolognesesaus in de instantpot
Zet de Instant Pot op de sautéstand en bak het gehakt rul. Voeg de ui en knoflook toe en bak kort mee.
Voeg de overige ingrediënten voor de saus toe en roer goed door.
Schakel over naar de slowcookfunctie en laat de saus garen volgens de instellingen en tijden die voor jouw Instant Pot werken.
Kook de spaghetti apart en serveer met de saus.
Notities
Bewaren: Deze bolognesesaus is ideaal om in te vriezen. Bewaar het in porties in vrieszakjes of bakjes. Dan heb je altijd een snelle maaltijd om op tafel te zetten. De pasta kook ik altijd op het laatst.