Neem een ruime soeppan en verhit hierin de kokosolie. Voeg de ui toe en bak deze tot glazig. Voeg nu de knoflook toe en bak dit even mee.
Voeg broccoli en wortel toe evenals de amandelmelk en de bouillon. Breng het geheel aan de kook en kook tot de broccoli gaar is. Ongeveer 20-25 minuten.
Haal de soep van het vuur en voeg beetje voor beetje de kaas toe aan de soep. Laat eerst een gedeelte smelten voor je de volgende hoeveelheid toevoegt. In drie keer toevoegen is voldoende. Breng de soep op smaak met zout, peper en mosterd. Dik de soep eventueel in met maizena of arrowroot.
De croutons maak je door de baguette in stukjes te scheuren (snijden kan natuurlijk ook) en besprenkel deze met olijfolie. Voeg de geraspte kaas toe en schud alles even goed om. Bak in een koekenpan tot goudbruin.
Serveer de soep met de croutons en tuinkers en geef de rest van het stokbrood erbij.